19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,sto_roslin_na_stulecie,65857.htmlsto_roslin_na_stulecie

E - EDUKACJA

2018-07-21 18:22 (Komentarze: 0)      

Sto roślin na stulecie


Sto roślin posadzono na terenie Zespołu Szkół Specjalnych nr 4 w Czechowicach-Dziedzicach. W ten sposób w szkole uczczono stulecie odzyskania niepodległości.

Wielkie sadzenie zorganizowano 30 maja, podczas pikniku rodzinnego. - Sadzenie roślin było efektem prawie dwutygodniowej pracy nauczycieli, uczniów i przyjaciół szkoły. Celem projektu było przywrócenie przestrzeni szkolnej walorów estetycznych i zbudowanie w przyszłości zielonych płuc dla przyszłego pokolenia. Stworzenie punktów zieleni pozwoli cieszyć się lepszą jakością powietrza, da wypoczynek oczom, a do tego - co szczególnie warto wskazać - da wsparcie owadom - mówi Alicja Puzoń, która - wraz Moniką Jeżak i Anną Stokłosą - jest koordynatorką tego projektu.

Akcję udało się zorganizować dzięki wygranej w konkursie grantowym Stowarzyszenia Ekologicznego Eko-Unia. Pierwszym etapem było spotkanie z architekt krajobrazu Eweliną Brudek, która nieodpłatnie opracowała projekt. Później trzeba było wyrównać teren oraz wysypać żyzną ziemię i ozdobny żwir. Koordynatorki wystarały się też o piękne rośliny i ławeczki, na których można wypocząć w otoczeniu zieleni.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-1=*

OK, zamknij