19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,strazacy_i_policjanci_kontrolowali_oboz_w_jaworzu,66117.htmlstrazacy_i_policjanci_kontrolowali_oboz_w_jaworzu

E - EDUKACJA

2018-07-13 08:45 (Komentarze: 2)      

Strażacy i policjanci kontrolowali obóz w Jaworzu


Bielscy strażacy i policjanci kontrolowali jeden z obozów harcerskich znajdujących się na terenie powiatu bielskiego.

Jak informuje starsza kapitan Patrycja Pokrzywa, oficer prasowy komendanta miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Bielsku-Białej, w ten sposób strażacy realizują polecenia Komendy Głównej PSP, które związane są ze wzmocnieniem bezpieczeństwa na obozach harcerskich.

- Strażacy i policjanci pojawili się na obozie harcerskim zorganizowanym na terenie Jaworza. Z uczestnikami obozu przeprowadzono krótkie szkolenie na wypadek wystąpienia zjawisk niebezpiecznych, w tym próbną ewakuację do miejsca bezpiecznego oraz przygotowanie miejsca bezpiecznej ewakuacji w razie zagrożenia. W trakcie spotkania przeprowadzono pogadankę z młodzieżą dotyczącą zasad bezpieczeństwa z uwzględnieniem bezpieczeństwa pożarowego. Zaprezentowano również sprzęt gaśniczy. Dla bielskich strażaków sprawa bezpieczeństwa osób wypoczywających na terenie naszego powiatu jest traktowana priorytetowo. W trakcie wizytacji prowadzone były też rozmowy z osobami odpowiedzialnymi za organizację wypoczynku - podkreśla starsza kapitan Patrycja Pokrzywa.

ps

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+6=*

ja, 2018-07-19 godz. 19:25
Jeśli więc Strażacy i Policjanci przeprowadzą kontrolę obozu i zrobią pogadankę to ŻADNA TRĄBA POWIETRZNA ANI HURAGAN W NOCY NIE ZAATAKUJE TEGO OBOZU.. Ludzie obudzicie się. Na siły przyrody nie pomogą żadne kontrole, To co się stało to przypadek zakończony tragicznie. Klimat się zmienia i jedynie można zrobić to ,że zabroni się obozowania w lasach i pod drzewami. Ale co to za obóz harcerski bez lasu.. Tak że takie działania to działania jedynie wizerunkowe działanie, że państwo coś robi w tym zakresie bo jak przyjdzie co do czego to gówno to da. Strata czasu dla Strażaków i Policji.
Michał, 2018-07-13 godz. 20:08
Bardzo dobrze. Niech panowie sprawdzają, bo ja tu nie chcę w mieście żałoby po harcerzach. Chcę ich widzieć radosnych, śpiewających, modlących się, tańczących, a nie zapłakanych. Naprawdę...płakać się człowiekowi chciało, jak obserwował relacje mediów z dramatu obozowiczów w Suszku. Tym bardziej, że sam mam w rodzinie harcerki, są to naprawdę kochane dziewczyny i nie chciałbym ani tego, aby były świadkami takiej tragedii, ani też żeby same padły martwe w wyniku takiego dramatu jak Suszek. Choć powiem szczerze, w tamtym roku niewiele brakowało, żeby to one były. Ba, był moment, że byłem przekonany, że albo Agnieszka, albo Dominika nie żyją i będziemy mieli wyjątkowo przykry pogrzeb w rodzinie. Nawet jak rozmawiałem z ich matką, nie wiedziałem, jak rozmawiać. Z resztą Kaśka powiedziała mi, że nie ma kontaktu z Agnieszką, a wie z doniesień z kraju, że gdzieś zginęły harcerki. Ja też w pierwszym momencie wtedy nie wiedziałem, byłem wprost przerażony, na granicy wybuchu płaczu, ale...szczęście w nieszczęściu, że wtedy to nie była Agnieszka, bo Dominika była też z nimi na wakacjach. No ale tego, co się przeżyło, tego nawet Bóg mi nie odbierze.
OK, zamknij