26 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Marzena, Klaudiusz, Maria, Marcelina

12°
Bielsko-Biała
26.04.2018
  • Wilgotność: 59%
  • Wiatr:zach 2km/h

jutro: 19°pojutrze: 24°12°
artykul,strumien_szkoly_do_liftingu,54706.htmlstrumien_szkoly_do_liftingu

E - EDUKACJA

2017-04-20 22:04 (Komentarze: 0)      

Strumień: Szkoły do liftingu


W gminie Strumień ruszyły prace remontowe szkół. 

- Największym zadaniem inwestycyjnym jest termomodernizacja szkół w Zabłociu i w Bąkowie. Na ten cel z gminnego budżetu przeznaczone zostało 2 mln zł. W Zabłociu wykonano już prace zewnętrzne i realizowane są te wewnątrz budynku. W Bąkowie trwa docieplanie ścian zewnętrznych. Trwają również prace przygotowawcze związane z remontem dachu i przebudową wejścia do Zespołu Szkół w Drogomyślu - mówi burmistrz Strumienia, Anna Grygierek.

W ostatnim czasie wykonano również elewację bocznej ściany budynku Zespołu Szkół oraz ogrodzenie pomiędzy Miasteczkiem Ruchu Drogowego, a terenem należącym do Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Drogomyślu. W Szkole Podstawowej w Strumieniu zostało wymienionych natomiast kilka okien, a także wyremontowano kominy.

W Drogomyślu wykonane zostały prace związane z wymianą rynny i montażem okuć kominów. W przedszkolu w Zbytkowie wymieniono wewnętrzną instalację ciepła oraz wodno-kanalizacyjną. Przeprowadzony został również remont systemu odprowadzenia wód deszczowych z terenu placu zabaw przy Przedszkolu w Zabłociu, niebawem zostanie tam wykonane również nowe ogrodzenie. Wszystkie przedszkolne place zabaw zostały również wyposażone w nowe urządzenia do zabawy. We wszystkich placówkach oświatowych w czasie wakacji, będą również przeprowadzane drobne prace konserwacyjne takie jak – malowanie, drobne remonty i wymiany.

kk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+4=*

OK, zamknij