22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 4km/h

jutro: 30°19°pojutrze: 28°16°
artykul,symboliczne_rozpoczecie_budowy_czechowickiej_biblioteki,64544.htmlsymboliczne_rozpoczecie_budowy_czechowickiej_biblioteki

Wydarzenia

2018-05-08 15:38 (Komentarze: 3)      

Symboliczne rozpoczęcie budowy czechowickiej biblioteki


Uroczyście zainaugurowano budowę nowego gmachu Miejskiej Biblioteki Publicznej w Czechowicach-Dziedzicach. Na tę chwilę bibliotekarze i czytelnicy czekali - bagatela - kilkadziesiąt lat.

Dzisiaj, gdy wypada święto bibliotekarza, na placu budowy przy ulicy Paderewskiego podpisano i wmurowano akt inaugurujący budowę. Honory pełnili dyrektor Miejskiej Biblioteki Publicznej Ewa Kmiecik-Wronowicz, burmistrz Marian Błachut, jego zastępcy Maciej Kołoczek i Paweł Mrowiec oraz przewodniczący Rady Miejskiej Damian Żelazny. Towarzyszyli im przedstawiciele wykonawcy inwestycji, czechowickiej firmy HB-Unibud - Mariusz Borowski i Janusz Olszewski. Akt wraz ze zdjęciem całej załogi MBP i egzemplarzami „Biuletynu Samorządowego” powędrował do tuby, która została wmurowana w fundamenty gmachu.

Gospodarz gminy cieszył się, że długie oczekiwanie na rozpoczęcie budowy dobiegło końca oraz z tego, że udało się pozyskać na ten cel dwumilionową rządową dotację. Zwrócił uwagę na to, że pojawiały się głosy kwestionujące sens tej inwestycji. - Ale nikt poważny i odpowiedzialny nie odważy się powiedzieć, że Internet mam nam zastąpić biblioteki - stwierdził Marian Błachut. Przypomniał, że współczesna biblioteka nie jest li tylko magazynem książek, ale ważną instytucją kultury. - Każde miasto chcące się rozwijać musi dbać też o rozwój wiedzy i kultury - zauważył. Podkreślał przy tym, że duże znaczenie miał fakt, że czechowicka MBP od lat plasuje się na najwyższych miejscach ogólnopolskich rankingów. Wyraził nadzieję, że nowy budynek otworzy podwoje już na początku 2020 roku, czyli na kilka miesięcy przed ostatecznym terminem oddania go do użytku.

Autorem fotoreportażu jest Marcin Kałuski.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-2=*

Arek, 2018-05-09 godz. 16:41
No w tym przypadku brawo, ale z tymi apartamentowcami - wieżowcami na 50 metrów się nie popisali, deweloper pójdzie do innego miasta.
Jan, 2018-05-08 godz. 19:17
Bardzo dobra decyzja o budowie nowej siedziby biblioteki. Super!
Robert, 2018-05-08 godz. 17:32
Brawa dla Czechowic!
OK, zamknij