20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

32°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 43%
  • Wiatr:zach 3km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,szach_mat_w_starostwie_bielskim,60628.htmlszach_mat_w_starostwie_bielskim

Sport

2017-12-02 21:48 (Komentarze: 0)      

Szach, mat w Starostwie Bielskim


105 uczestników ze szkół podstawowych i gimnazjów - z Czańca, Czechowic-Dziedzic, Jasienicy, Kobiernic, Kóz, Mesznej, Porąbki oraz Zabrzega - rywalizowało w Starostwie Bielskim w VII edycji Powiatowej Ligi Szachowej.

Po czterech turniejach, które odbyły się 17 października w Domu Kultury Porąbce, 6 listopada w Domu Kultury w Kozach, 28 listopada w Gminnym Ośrodku Kultury w Buczkowicach i wieńczącym całość szachowych rozgrywek turnieju 2 grudnia w Starostwie Bielskim, najlepszą szkołą okazała się SP z Zabrzega, na drugim miejscu podium stanęli uczniowie z koziańskich podstawówek nr 1 i nr 2.

Szkoły podstawowe

Klasy 1-3

Dziewczyny: zwyciężyła Paulina Zuber z SP w Zabrzegu przed Emilią Prochot i Małgorzata Łukasik - obie z SP w Porąbce.

Chłopcy: pierwszy Tomasz Makuch z SP1 w Kozach, drugi Karol Olesik z SP w Zabrzegu, a trzeci Stanisław Falfus z SP1 w Kozach.

Klasy 4-7.

Dziewczyny: 1. Dagmara Baran z SP Zabrzeg, 2. Julia Wojtas z Katolickiej SP w Czechowicach-Dziedzicach, 3. Aleksandra Kulka z SP1 w Kozach.

Chłopcy: 1. Maciej Honkisz z Niepublicznej SP w Kozach, 2. Jakub Gandzel z SP w Zabrzegu, 3. Franciszek Mudyna z SP 2 w Kozach.

Gimnazja

Dziewczyny: 1. Julia Zimny z Gimnazjum w Zabrzegu, 2. Anna Suchodolska z Gimnazjum w Jasienicy, 3. Kamila Senecka z Niepublicznego Gimnazjum w Kozach.

Chłopcy: 1. Paweł Distel z Gimnazjum Katolickiego w Czechowicach-Dziedzicach, 2. Michał Pollak z Gimnazjumw Zabrzegu, 3. Rafal Łukosz także z Gimnazjum w Zabrzegu.

Super mistrzem szachowych turniejów został Paweł Distel.

Pierwsze 6 osób w swoich kategoriach dostało dyplomy, pierwsze 3 osoby w grupach - medale, a zwycięzca grupy - medal i puchar.

Najlepsze szkoły otrzymały puchar, dyplomy i 2 komplety do gry w szachy.

Dodatkowo pucharem w kształcie skoczka szachowego z logo „Kroniki Beskidzkiej” wyróżniona została najlepsza szkoła podstawowa, a medalem - także z grawerem logo tego popularnego, ukazującego się w powiecie bielskim tygodnika - najmłodszy zawodnik, Miłosz Wieczorek z SP2 w Kozach.

Nikt nie pojechał do domu z pustymi rękami, albowiem każdy uczestnik otrzymał plecak, figurkę w kształcie króla szachowego z napisem Powiatowa Liga Szachowa oraz czekoladę z okazji zbliżającego się Św. Mikołaja.

Głównym organizatorem szachowego turnieju z ramienia Starostwa Powiatowego w Bielsku-Białej był Czesław Pszczółka, a nad poprawnością szachowych zasad, co jest już tradycję turniejów, czuwali sędziowie Michał i Tadeusz Paździorowie z Zabrzega.

Autorami fotoreportażu są: Dawid Czernek i Mirosław Galczak

 

mir

Powiaty: Bielsko-Biała

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-2=*

OK, zamknij