20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

18°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 51%
  • Wiatr:zach 10km/h

jutro: 27°13°pojutrze: 28°16°
artykul,szczyrk_parafia_zaprasza_do_zabawy_nagroda_pilki,65376.htmlszczyrk_parafia_zaprasza_do_zabawy_nagroda_pilki

Kultura i rozrywka

2018-06-11 10:08 (Komentarze: 2)      

Szczyrk: Parafia zaprasza do zabawy. Nagrodą piłki!


Na kilka dni przed mundialem parafia ewangelicka ze Szczyrku zaprasza do wspólnej zabawy!

- Mamy trzy piłki: z podpisami prezesa PZPN, biskupa kościoła ewangelickiego z Finlandii oraz znanego skoczka z Wisły. Chcemy je podarować tym, którzy wytypują mistrza świata, wice mistrza oraz wice wice mistrza. Piłki otrzymają ci, którzy wyślą swoje propozycje do czwartku, na adres salmopol@wp.pl - mówi stojący na czele parafii ksiądz Jan Byrt.

Mundial zaczyna się 14 czerwca, czyli we wspomniany czwartek. Szczyrkowska parafia przygotowuje się do niego już od kilku miesięcy - zbierając piłki w ramach akcji "Kopnij piłkę księdzu Byrtowi, a on poda dalej". Piłki te zostaną rozdane dzieciom podczas nabożeństw ekumenicznych w intencji mistrzostw, które będą odbywać się w parafii. Pierwsze zaplanowano 17 czerwca o 11.00.

- Na pytanie jednego człowieka - co ma wspólnego Ewangelia z piłką? - odpowiedziałem: parafia jest jak jedna z wielu drużyn na mistrzostwach. Ma trenera, który chce codziennie się z nami spotykać w Słowie Bożym, czyli Boga. Ksiądz stoi w bramce, a parafianie muszą nauczyć się grać zespołowo słuchając trenera - i to w bożej miłości. Jeśli będą grać zespołowo, podawać sobie i słuchać trenera, to będą wygrywać i mieć tysiące kibiców - którzy również będą chcieli z nimi zagrać. Jeśli nie będą słuchać trenera, to ich gra będzie fatalna, a kibice się nie będą się nią interesować. A więc grajmy mecz życia! Bóg podał Kościołowi, jak na tacy, piękną imprezę jaka są mistrzostwa świata w piłce nożnej  - i trzeba wejść w nią ze Słowem Bożym - dodaje ksiądz.

Do tej pory piłki ze swoimi podpisami podarowali m.in.: prezydent i premier RP, marszałek sejmu, minister sportu, PZPN, wojewoda śląski, kilku eurodeputowanych i posłów z Bielska-Białej, starostowie, paru burmistrzów oraz prywatne osoby.

- Dziękujemy, zbieramy jeszcze ten ostatni tydzień - mówi Jan Byrt

best

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+9=*

Pięta Achillesa, 2018-06-11 godz. 14:15
Mam nadzieję, że nie ma na żadnej piłce podpisu podliPięty bo czytam że kilka piłek było podarowanych przez posłów z Bielska - Białej.
St@n, 2018-06-11 godz. 13:25
Tak trzymać panie Janie :-)) Pastor Byrt to najbardziej zakręcony ale przez to wyjątkowy głosiciel wiary chrześcijańskiej w Beskidach.
OK, zamknij