21 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius

19°
Bielsko-Biała
21.08.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:płn 2km/h

jutro: 26°15°pojutrze: 29°19°
artykul,szlaki_na_magurke_posprzatane,65345.htmlszlaki_na_magurke_posprzatane

Pod patronatem

2018-06-09 21:18 (Komentarze: 1)      

Szlaki na Magurkę posprzątane!


Tegoroczna edycja akcji „Sprzątamy Beskidy z PTT” dobiegła końca. W sobotę, 9 czerwca, odbyła się jej finałowa odsłona, czyli wyjście na szlaki prowadzące na Magurkę.

Przedsięwzięcie już siódmy rok z rzędu organizuje Polskie Towarzystwo Tatrzańskie Oddział w Bielsku-Białej. W tym roku najpierw – 21 kwietnia - sprzątano Klimczok (pisaliśmy o tym tutaj), potem – 19 maja – Babia Górę (fotorelacja tutaj), a wreszcie Magurkę Wilkowicką.

Na finałowe sprzątanie wybrało się 216 osób, w tym 161 dzieci i młodzieży. Zebrano 840 litrów śmieci, czyli stosunkowo niewiele. - Szlaki okazały się dosyć czyste. Jednak bardzo możliwe, że wiele odpadów skryła przed naszymi oczami bujna jak na tę porę roku roślinność – mówi Szymon Baron, prezes bielskiego PTT.

- Śmieci było niewiele, głównie puszki, papierki i bardzo dużo niedopałków papierosów – potwierdzają Matylda i Adrianna z Libiąża. - Nie rozumiem, jak można tak niszczyć przyrodę – mówi Amelka z Międzyrzecza Górnego.

W akcji z 9 czerwca wzięły udział następujące grupy: Oddział PTT Bielsko-Biała, Koło PTT w Kozach, szkolne koła PTT „Diablaki” z Dąbrowy Górniczej oraz „Halniaki” z SP nr 2 w Kozach, Koło Turystyczne przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Międzyrzeczu Górnym, Fundacja Grupa Kęty Dzieciom Podbeskidzia wraz z podopiecznymi z Oświęcimia, Kęt i Żywca, I LO oraz SP nr 8 z Chrzanowa, SP nr 3 i SP nr 4 z Libiąża, a także Zespół Szkół Ekonomiczno-Chemicznych z Trzebini.

Po wyjściu na szczyt przyszedł czas na posilenie się kiełbaskami z ogniska oraz konkursy. Przedstawiciele poszczególnych grup skakali na czas na skakance, a także rywalizowali w odbijaniu dwójkami piłki.

Głównym sponsorem akcji była Grupa Kęty S.A. Z kolei firma Łukosz z Chybia ufundowała kiełbaski, a Piekarnia Capri w Rybarzowicach - świeże pieczywo.

Patronat medialny nad przedsięwzięciem sprawowały tradycyjnie portal beskidzka24.pl oraz „Kronika Beskidzka”.

 

Autorką fotoreportażu jest Magdalena Nycz.

mn

Powiaty: Bielsko-Biała, Oświęcim, Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1-3=*

Ja, 2018-08-15 godz. 00:30
Fajna akcja, tylko lepiej byłoby gdyby takie coś wogole nie musiało być organizowane, ale natura człowieka na to nie pozwoli...
OK, zamknij