19 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Gerwazy, Protazy, Romuald, Sylwia

19°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 4km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,szli_i_pomagali,56271.htmlszli_i_pomagali

Kultura i rozrywka

2017-06-19 10:13 (Komentarze: 0)      

Szli i pomagali


Takiej imprezy jeszcze w powiecie suskim nie było. W Zawoi Babiogórskie Stowarzyszenie „Zielona Linia” ze Stryszawy wraz z zawojskimi Babiogórskim Centrum Kultury i Klubem Aktywnych Mam zorganizowały I Charytatywny Rajd Pieszy.

Rajd, któremu patronowały Małopolska Kronika Beskidzka i portal beskidzka24.pl miał na celu pozyskanie środków na terapię dla dzieci dotkniętych autyzmem, będących podopiecznymi „Zielonej Linii”. Uczestnicy spotkania mieli jednak także zapoznać się z tematem autyzmu, by osoby, które muszą sobie z nim radzić na co dzień były bardziej rozumiane przez społeczeństwo. Dla chcących aktywnie spędzić niedzielne popołudnie, a zarazem pomóc potrzebującym dzieciom przygotowano dwie trasy. Czerwona wiodła malowniczymi ścieżkami i drogami z zawojskiego stadionu przez Surmiaki, Piergiesowe Polanki i Smyraki na… stadion. Z myślą o rodzinach z małymi dziećmi, a takich na starcie rajdu nie zabrakło, wytyczono także krótszą i łatwiejszą technicznie trasę. A, że liczył się szczytny cel i dobra zabawa, a nie czas zdecydowano, że co kilka minut na spacer we wspólnym gronie wyruszać będzie po pięć zespołów.

Kolejne atrakcje przygotowano na stadionie. Animatorzy zabawiali dzieci grami i konkursami ruchowymi oraz puszczaniem ogromnych baniek mydlanych. Ci, których spacer zbytnio nie zmęczył mogli poruszać się w zumbowych rytmach, czy też dowiedzieć się od pracowników Babiogórskiego Parku Narodowego przyrodniczych ciekawostek.

Autorem fotoreportażu jest Wojciech Ciomborowski

wojcio

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+9=*

OK, zamknij