21 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius

19°
Bielsko-Biała
21.08.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:płn 2km/h

jutro: 26°15°pojutrze: 29°19°
artykul,szpital_bez_bolu,39296.htmlszpital_bez_bolu

Wydarzenia

2015-12-03 12:15 (Komentarze: 0)      

Szpital bez bólu


Szpital Pediatryczny w Bielsku-Białej otrzymał od Polskiego Towarzystwa Badania Bólu certyfikat „Szpital bez bólu”. Dokument ten potwierdza, że w tej dziecięcej placówce medycznej pooperacyjny ból uśmierzany jest według najwyższych standardów.

Starania o certyfikat „Szpital bez bólu” trwały rok. Między innymi zorganizowano szkolenia dla pielęgniarek z Oddziału Chirurgii Dziecięcej, lekarzy chirurgów i lekarzy anestezjologów, opracowano skalę oceny bólu u dzieci oraz wprowadzono w życie procedurę oceniania wysokości bólu i stosowania leków adekwatnych do uzyskanych wyników. - W ramach tej procedury monitorowane i sprawdzane jest również to, czy u pacjentów nie występują jakieś niepożądane skutki podawania leków przeciwbólowych. Oczywiście zarówno pacjenci jak i ich rodzice są przed operacją informowani, że po zabiegu będzie u pacjenta mierzony poziom bólu. W ten sposób przygotowujemy chore dzieci oraz ich rodziców do współpracy ze szpitalem w działaniach mających na celu uśmierzenie pooperacyjnego bólu - mówi Donata Sawczuk, naczelna pielęgniarka Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

Po kilku miesiącach funkcjonowania w szpitalu kompleksowego systemu walki z bólem wystąpiono o certyfikat „Szpital bez bólu”, który dziecięca placówka medyczna z Bielska-Białej otrzymała. - Trzeba podkreślić, że uśmierzanie bólu to nie tylko troska o większy komfort naszych pacjentów i oszczędzenie im niepotrzebnego cierpienia. Zostało bowiem medycznie udowodnione, że ból nie tylko przedłuża leczenie i pogarsza jego wynika, ale czasami nawet uniemożliwia pełne wyleczenie. Więc walcząc z bólem walczymy jednocześnie o zdrowie pacjentów – mówi Marek Sobol, ordynator Oddziału Anestezjologii i Intensywnej Terapii Noworodków i Dzieci Szpitala Pediatrycznego w Bielsku-Białej.

 

slavko

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3-7=*

OK, zamknij