22 maja 2018, imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Julia, Ryta

18°
Bielsko-Biała
22.05.2018
  • Wilgotność: 47%
  • Wiatr:zach 4km/h

jutro: 23°13°pojutrze: 22°12°
artykul,szukaja_dawcow_szpiku,64732.htmlszukaja_dawcow_szpiku

Pod patronatem

2018-05-16 09:38 (Komentarze: 0)      

Szukają dawców szpiku


Takiej akcji w powiecie suskim jeszcze nie było. W najbliższą sobotę, działająca w naszym kraju od 10 lat Fundacja DKMS, organizuje w Suchej Beskidzkiej imprezę wpisującą się w Dni Dawcy Szpiku.

Suska odsłona Dni Dawcy Szpiku, której patronuje „Małopolska Kronika Beskidzka” odbędzie się na placu targowym, pod hasłem „Marek i Inni potrzebują Twojej pomocy”. Celem akcji jest znalezienie dawcy szpiku dla wadowiczanina Marka Książka, który niedawno zachorował na ostrą białaczkę szpikową, ale przy okazji dla wszystkich innych potrzebujących. - Rejestrujemy osoby pełnoletnie, które nie ukończyły jeszcze 55 roku życia i są w ogólnie dobrym stanie zdrowia. To nie jest tak, że na imprezę przyjdą ludzie, którzy wezmą do ręki pałeczki do rejestracji, pobawią się nimi i o tym zapomną. Telefony rzeczywiście dzwonią, dzwonią z prośbą o potwierdzenie decyzji chęci uratowania ludzkiego życia. Rejestracja musi być świadoma – mówi Sylwia Kopacz, jedna z organizatorek Dni Dawcy Szpiku. Dodaje, że osoby chcące zostać potencjalnymi dawcami powinny pojawić się na placu targowym pomiędzy 10.00 a 18.00. Zostanie od nich za pomocą pałeczek pobrany wymaz z wewnętrznej strony policzka.

Akcji towarzyszyć będzie wiele dodatkowych atrakcji. Odbędą się pokazy zumby, karate, wystąpią kwartet smyczkowy, kapela Zgórcy, orkiestry dęta i smyczkowa suskiej Szkoły Muzycznej I stopnia. Szereg niespodzianek przygotowali strażacy z OSP Maków Dolny i Komendy Powiatowej Policji, Stowarzyszenie Aktywnych Mam z Zawoi, motocykliści z grupy Riders of Flames, pracownicy Babiogórskiego Parku Narodowego. W programie jest również malowanie twarzy, pokazy ratownictwa medycznego i nauka pierwszej pomocy.

wojcio

Powiaty: Sucha Beskidzka

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+1=*

OK, zamknij