16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

25°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 58%
  • Wiatr:płn 0km/h

jutro: 19°15°pojutrze: 19°16°
artykul,talizman_sukcesu,6113.htmltalizman_sukcesu

Kultura i rozrywka

2012-11-12 09:00 (Komentarze: 1)      

Talizman sukcesu!


W czwartek i piątek, 8 i 9 listopada, w bielskim Domu Kultury w Hałcnowie odbywały się VIII Międzynarodowe Jesienne Spotkania Artystyczne „Talizman Sukcesu” w ramach których można było podziwiać prezentacje festiwalowe oraz warsztaty wokalne. W przedsięwzięciu, którego organizatorem były Dom Kultury w Hałcnowie, Biuro Podróży „Polan-Travel” w Bielsku-Białej oraz Biuro Podróży „Piramida” z Moskwy wzięło udział 550 uczestników z Polski i Rosji.
Występy utalentowanej młodzieży były poddawane ocenie jury w którym zasiedli baletmistrz i pedagog Butyłkina Elena Igorewna, sędzia mistrzostw świata w tańcu nowoczesnym Beata Tyborowska, aktorka i wokalistka Ludmiła Małecka oraz muzyk, kompozytor i aranżer Artur Grudziński. - Jury było bardzo profesjonalne i sympatyczne. Po raz pierwszy w gronie tym znaleźli się także Simon Blaschko z Niemiecko-Polskiej Fundacji „Graj”, pedagog teatralny i trener tańca oraz Dariusz Skibiński – aktor, reżyser i dyrektor Międzynarodowego Festiwalu Wertep – mówi Krystyna Małecka, kierowniczka Domu Kultury w Hałcnowie.
Nagrodzonych zostało bardzo wiele zespołów i solistów, ponieważ kategorii w których byli oni oceniani było bezliku.

Spośród reprezentantów Podbeskidzia w kategorii inscenizacja taneczna pierwsze miejsce zdobyła Formacja Tańca Jazzowego „Flexi” z Ogniska Pracy Pozaszkolnej w Bielsku-Białej. Wyróżnienia otrzymały Formacja Tańca Nowoczesnego „Impresja” i Estrada Dziecięca „Dwuznak” - obie z Miejskiego Domu Kultury w Hałcnowie oraz zespół Tęczowe Nutki i Młody Fenomen z Miejskiego Domu Kultury w Kamienicy. W kategorii disco dance wyróżnienie przyznano zespołowi Twister z Zespołu Szkół Mechaniczno-Elektrycznych w Żywcu. W kategorii etiuda taneczna wyróżniony został zespół Tęczowe Nutki z Kamienicy. W kategorii teatr tańca pierwsze miejsce wywalczył Teatr Tańca „Pasja” z Zespołu Szkół Ogólnokształcących w Bielsku-Białej. W kategorii taniec towarzyski zwyciężył zespół Ego-Dance z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu, na drugim miejscu uplasowała się Formacja Tańca Towarzyskiego „Tajfun” z Domu Kultury Włókniarzy w Bielsku-Białej, a na trzecim zespół Ego-Junior z Miejskiego Centrum Kultury w Żywcu. W kategorii soliści pierwsze miejsce zajęła Eliza Kania z Gimnazjum nr 2 w Żywcu, drugie Aleksandra Małecka z Domu Kultury w Hałcnowie, a trzecie Paulina Wirska z Osiedlowego Centrum Kultury Pegaz w Bielsku-Białej. Wyróżnioniony został Bartłomiej Adamus z Gminnego Ośrodka Kultury w Buczkowicach. Nagrody specjalne, ufundowane przez Biuro Podróży „Polan-Travel”, otrzymały Natalia Bolik i Elżbieta Stępień – obie z bielskiej Formacji Tańca Nowoczesnego „Impresja”.
Jury przyznało również aż cztery nagrody Grand Prix. Otrzymały je Zespół Folklorystyczny „Żar-Ptak” z Moskwy, Kompleksowe Studio Artystyczne „Pędziwiatry” z Łodzi, solistka Luiza Imangułowa oraz akordeonista Eugeniusz Popow – oboje z Moskwy.


 

nat

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6+9=*

:lolek:D, 2012-11-22 godz. 16:23
TAJFUN!!
OK, zamknij