22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 29°19°pojutrze: 27°16°
artykul,talizmany_na_finiszu_aktualizacja,26405.htmltalizmany_na_finiszu_aktualizacja

Kultura i rozrywka

2014-11-08 17:00 (Komentarze: 0)      

Talizmany na finiszu (aktualizacja)


8 listopada w Domu Kultury w Hałcnowie rozpoczęła się dziesiąta edycja Międzynarodowych Jesiennych Spotkań Artystycznych „Talizman Sukcesu”.

Część konkursowa zgromadziła na hałcnowskiej scenie 370 wykonawców nie tylko z naszego regionu, ale i z całej Polski oraz zza wschodniej granicy.

Dwudniowe spotkania rozpoczęły rano przesłuchania konkursowe, podczas których zaprezentowało się 20 zespołów tanecznych, 7 grup wokalnych oraz 22 solistów. 

Zwieńczeniem X Talizmanów Sukcesu był koncert galowy, 9 listopada.

AKTUALIZACJA
W konkursach jury, w skład którego wchodzili: Louis Frank, Joanna Wiktorko, Janusz Skubaczkowski oraz Dariusz Skibiński, wyróżniło: Alinę Baranowską z Wołgamskiej Dziecięcej Szkoły Muzycznej, duet akrobatyczny Warwara Berebnewa i Maria Biessonowa z Podolska, a także zespoły „Mad Moves” (MDK Włókniarzy), „Ego Junior” (MDK w Żywcu) i „Gest” z Grabownicy Starzeńskiej. Ponadto wyróżnieni zostali bielski Teatr Tańca „Pasja”, Kapela Folkowa z DK w Wapienicy oraz duet Andrei Gryń i Galina Jermołajewa. Ich podziękowania, w których poruszyli temat przyjaźni Polaków i Rosjan, pomimo i wbrew wszystkim sprawom bieżącej polityki, wzbudziły owacje widzów.

Rywalizację w kategorii zespołów dziecięcych zdominowali bielszczanie. Pierwsze miejsce zajęły „Tęczowe Nutki”, drugie „Młody Fenomen” (obydwa zespoły z DK w Kamienicy), trzecie hałcnowski „Dwuznak”. W kategorii zespołów młodzieżowych trzecie miejsce przypadło grupie „Fenomen” z Kamienicy, drugie duetowi Piotr (Papież) & Michał (Grzegorski). Na najwyższym stopniu podium stanęły dwa zespoły: „Art. Dance Senior” z bielskiej Kubiszówki i Zespół Wokalny „Singers” z powiatowego ogniska pracy pozaszkolnej w miejscowości Piece. Grand Prix X Międzynarodowych Jesiennych Spotkań Artystycznych „Talizman Sukcesu” jurorzy przyznali jednej z najmłodszych uczestniczek. Nagrodę otrzymała Karina Skwarczyńska z OCK Pegaz w Bielsku-Białej za brawurowe wykonanie „Piosenki o muzyce”.

Autorem fotoreportażu jest Marcin Kowalski.

Marcin Kowalski

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6+8=*

OK, zamknij