19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,trojwies_i_brenna_z_sukcesami,66617.htmltrojwies_i_brenna_z_sukcesami

Kultura i rozrywka

2018-08-06 13:20 (Komentarze: 0)      

Trójwieś i Brenna z sukcesami!


Za nami 55. Tydzień Kultury Beskidzkiej. W czasie jego trwania odbyło się kilka konkursów, w których prezentowały się zespoły z całego świata oraz z naszego kraju. Nie zabrakło również przedstawicieli powiatu cieszyńskiego, którzy odnieśli kilka sukcesów.

W ramach TKB w Żywcu po raz 49. miał miejsce Festiwal Folkloru Górali Polskich. Jury, pracujące pod przewodnictwem Małgorzaty Kiereś, etnografa, kierownika Muzeum Beskidzkiego w Wiśle, przyznało „Brązowe Żywieckie Serce” zespołowi „Istebna” , który przygotował program „Na muzyce”. Zespół regionalny „Brenna” im. Józefa Macha z Brennej – prezentujący występ „W Szczepóna u Moskałów” – wyśpiewał wyróżnienie za prezentację archaicznego kolędowania pod Kotarzem.

Samodzielną imprezą 49. Festiwalu Folkloru Górali Polskich z Żywcu był konkurs kapel, grup śpiewaczych, śpiewaków ludowych, instrumentalistów, mistrzów uczących śpiewu i gry na instrumentach. W kategorii grup śpiewaczych jedno z równorzędnych drugich miejsc otrzymała żeńska grupa śpiewacza „Istebna” z Istebnej. W kategorii mistrz i uczeń śpiewak pierwsze miejsce przyznano natomiast Monice Wałach-Kaczmarzyk z Jaworzynki, a drugie – Marii Motyce z Koniakowa.

szyk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+9=*

OK, zamknij