25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,trzeba_marzyc_nie_tylko_w_swieta,7431.htmltrzeba_marzyc_nie_tylko_w_swieta

Kultura i rozrywka

2012-12-24 12:51 (Komentarze: 0)      

Trzeba marzyć nie tylko w święta!


22 grudnia w Teatrze Polskim w Bielsku-Białej odbył się charytatywny koncert na rzecz stowarzyszenia „Razem”. Do tego, że „trzeba marzyć” przekonywała główna gwiazda wieczoru - Anna Guzik. Na scenie wspierali ją jej przyjaciele - aktorzy bielskiego teatru, zespoły muzyczne, a także podopieczni stowarzyszenia.

Stowarzyszenie na Rzecz Osób z Upośledzeniem Umysłowym „Razem” od 18 lat zajmuje się opieką nad osobami z niedorozwojem intelektualnym. Zostało założone przez rodziców wychowujących młodzież niepełnosprawną umysłowo, a jednym z jego twórców jest ojciec takiej osoby - Tadeusz Sowiński. Grupa ludzi wielkiego serca i troski o los swoich dzieci, ale nie tylko, pod przewodnictwem prezes stowarzyszenia, Marii Sysak-Łyp, od 2009 roku kontynuuje projekt budowy Domu Stałego Pobytu dla Osób z Niepełnosprawnością Umysłową w Bestwinie. Budynek, a w zasadzie kompleks budynków, już stoi. Termin oddania go do użytku zaplanowano na 2013 rok. Obecnie trwają prace wykończeniowe, które pochłoną niemałe środki finansowe.

W celu wspomożenia tych prac, na dwa dni przed wigilią Świąt Bożego Narodzenia, na scenie Teatru Polskiego odbył się charytatywny koncert zatytułowany „Trzeba marzyć!”. Wystąpiła w nim znana aktorka teatralna i telewizyjna Anna Guzik. Wsparli ją jej przyjaciele - aktorzy bielskiego teatru, niekiedy wraz z całymi rodzinami, a także dwa zespoły: Dzień Dobry i Vocal Sound.

W pierwszej części koncertu publiczność mogła usłyszeć w interpretacji Anny Guzik piosenki z repertuaru m.in. Edith Piaf, Marii Koterbskiej, Maryli Rodowicz. „Piosenka o walcu Domino”, „Millord”, „Niech żyje bal”, później „E viva Espania”, a także piosenki na co dzień wykonywane przez aktorkę w monodramie „Singielka” rozgrzały i rozruszały licznie zgromadzoną widownię.

W drugiej części Anna Guzik wraz ze swoimi przyjaciółmi zaoferowała widzom równie dobrą zabawę. Koncert stanowił niejako „przygrywkę” do świątecznego nastroju. Składał się bowiem z kolęd i piosenek około świątecznych, od polskich pastorałek na góralską nutę, po nawet portorykańską piosenkę związaną z tamtejszą tradycją świąt „Jak się nie napiję to skonam”, wykonaną przez grupę Dzień Dobry i samą Annę Guzik. Publiczność, wśród której znalazło się też niemało podopiecznych stowarzyszenia „Razem” bawiła się znakomicie. Na koniec wszyscy wykonawcy wraz z osobami, na rzecz których odbył się koncert, spotkali się na scenie i wspólnie odśpiewali piosenkę Seweryna Krajewskiego „Jest taki dzień”.

Organizatorzy jak na razie nie podsumowali wpływów z biletów, ale wypełniona prawie do ostatniego miejsca sala teatru prawdopodobnie pozwoli zrealizować cel koncertu - sfinansuje wykończenie pomieszczeń kuchennych w Domu Stałego Pobytu w Bestwinie.

Więcej o stowarzyszeniu tutaj.

B.M.

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2+1=*

OK, zamknij