26 lutego 2017, imieniny obchodzą: Mirosław, Aleksander, Bogumił, Bogumiła

artykul,trzyniec_lider_ogral_piratow,51357.htmltrzyniec_lider_ogral_piratow

Sport

2016-12-30 20:48 (Komentarze: 0)

Trzyniec: Lider ograł "Piratów"

Hokeiści Oceláři Trzyniec zakończyli rok 2016 wygraną nad Piráti Chomutov. Dzięki zainkasowaniu kompletu punktów ekipa spod Jaworowego utrzymała pozycję lidera tabeli czeskiej Ekstraligi.

Zwycięstwo nie przyszło jednak gospodarzom łatwo. W pierwszej tercji "Piraci" mieli zdecydowaną przewagę, jednak ich natarcia w wielkim stylu zatrzymywał Peter Hamerlík. Dzięki fantastycznym interwencjom bramkarza Oceláři goście tylko raz mogli cieszyć się z gola. W 3. minucie do siatki trafił Nicolas Havel i to by było na tyle...

W drugiej tercji sytuacja się diametralnie odwróciła. To gospodarze przeważali, jednak ciągły napór trzynieckich hokeistów na bramkę przyjezdnych przez długi czas nie dawał rezultatu, gdyż wyśmienicie między słupkami spisywał się Ján Laco. Bramkarza zespołu z Chomutova pokonał dopiero w 29. minucie Daniel Rákos. Trzy minuty później pięknie przymierzył Vladimír Roth i zrobiło się 2:1 dla biało-czerwonych. Takim wynikiem zakończyła się druga odsłona piątkowego widowiska, więc w decydującej partii należało spodziewać się szturmu "Piratów".

Tak też się działo zaraz po drugiej przerwie. Goście atakowali z pasją, jednak znów kapitalnie bronił najlepszy tego dnia na lodzie Peter Hamerlík. Gdy w końcówce ekipa z Chomutova postawiła wszystko na jedną kartę i wycofała bramkarza, podopieczni Vladimíra Kýhosa rozstrzygnęli zawody. W 59. minucie krążek na połowie rywali odzyskał Kamil Kreps, a Daniel Rákos na raty posłał "gumę" do siatki, ustalając rezultat spotkania na 3:1.