22 maja 2018, imieniny obchodzą: Helena, Wiesława, Julia, Ryta

18°
Bielsko-Biała
22.05.2018
  • Wilgotność: 47%
  • Wiatr:zach 4km/h

jutro: 23°13°pojutrze: 22°12°
artykul,twardorzeczka_zlotka_zagraja_dla_chorej_zuzi_aktualizacja,64710.htmltwardorzeczka_zlotka_zagraja_dla_chorej_zuzi_aktualizacja

Sport

2018-05-16 17:30 (Komentarze: 2)      

Twardorzeczka: "Złotka" zagrają dla chorej Zuzi! (aktualizacja)


Takiej okazji sympatycy sportu nie mają prawa przegapić! W dodatku będzie można coś zrobić dobrego dla 14-letniej chorej Zuzanny Błachut z Twardorzeczki. To właśnie w jej rodzinnej miejscowości zagrają mistrzynie Europy w siatkówce z 2003 i 2005 roku, czyli popularne „Złotka” wraz z innymi gwiazdami sportu i kabaretu!

Mecz siatkówki rozpocznie się w sobotę, 19 maja, o 18.00 w sali szkolnej w Twardorzeczce pod hasłem "Złotka dla Fundacji Kuby”.

- Chodzi dokładnie o Fundację Jakuba Błaszczykowskiego Ludzki gest. Kuba Błaszczykowski to oczywiście nasz reprezentacyjny piłkarz. W tym roku zbieramy pieniądze na pomoc w leczeniu Zuzi, która od sześciu lat zmaga się z chorobą krwi i jest po przeszczepie szpiku kostnego – mówi Jerzy Pawlus, który pochodzi z Radziechów, a obecnie mieszka w Grazu w Austrii, gdzie trenuje kobiecą drużynę siatkówki.

W tym niecodziennym spotkaniu zagrać mają "Złotka", czyli: Magdalena Śliwa, Katarzyna Skowrońska-Dolata, Aleksandra Jagieło, Anna Podolec, Małgorzata Niemczyk, Milena Rosner, Joanna Mirek, Izabela Bełcik, Sylwia Pycia i Dominika Leśniewicz. W akcji będzie można zobaczyć również takich znanych siatkarzy jak Piotr Gruszka, Grzegorz Wagner, Wiesław Popik i Janusz Bułkowski. Zobaczymy również startującego w kombinacji norweskiej Szczepana Kupczaka z Juszczyny, a ponadto między innymi brata Kuby Błaszczykowskiego - Dawida czy Bartosza Gajdę z Kabaretu Łowcy.B. Będzie również Andrzej Gołaszewski, wiceprezes Profesjonalnej Ligi Siatkówki, a prywatnie teść Jakuba Błaszczykowskiego. Niewykluczone, że pojawi się jeszcze kilka gwiazd sportowych.

***

Zuzia Błachut to uczennica siódmej klasy Szkoły Podstawowej w Twardorzeczce. W 2012 roku w trakcie badań okazało się, że ma drastyczny spadek płytek krwi i chorobę hematologiczną w postaci ciężkiej anemii aplastycznej, która zagraża jej życiu. Dziewczynka musiała zacząć przyjmować leki, a ponadto często być w szpitalu i rozpocząć indywidualną naukę. W 2016 roku jej rodzice ponownie zauważyli u niej spadek liczby płytek krwi, leukocytów i granulocytów. Niestety kolejne szczegółowe badania wykazały, że konieczny będzie przeszczep szpiku kostnego, co zrobiono 7 lutego tego roku w jednym ze szpitali we Wrocławiu.

***

Dodajmy, że mecz charytatywny siatkówki w Twardorzeczce zostanie rozegrany pod patronatem medialnym tygodnika "Żywiecka Kronika Beskidzka" oraz patronatami honorowymi starosty żywieckiego Andrzeja Kalaty i wójta gminy Lipowa Jana Góry.

***

Składy drużyn

TEAM POWIAT ŻYWIECKI:

Magdalena Śliwa

Milena Rosner

Katarzyna Skowrońska-Dolata

Aleksandra Jagieło

Joanna Mirek

Dawid Błaszczykowski

Aleksander Pawlus

Bartosz Gajda

Janusz Bułkowski

Marek Szczotka

Wiesław Popik

Trenerzy:

Andrzej Kalata - starosta żywiecki

Mirosław Dziergas – dyrektor Wydziału Turystyki, Kultury, Sportu i Promocji Starostwa Powiatowego w Żywcu

TEAM GMINA LIPOWA:

Andrzej Gołaszewski

Izabela Bełcik

Sylwia Pycia

Dominika Leśniewicz

Anna Miros

Małgorzata Niemczyk

Piotr Gruszka

Grzegorz Wagner

Dariusz Grzegocki

Tomasz Brzęczek

Szczepan Kupczak

Trenerzy:

Jan Góra - wójt gminy Lipowa

Piotr Tlałka – dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Twardorzeczce

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-1=*

nie zazdrosny, 2018-05-19 godz. 18:33
każdego musi ktoś promować, co w tym złego?
Fan, 2018-05-19 godz. 08:53
Co to za GWIAZDA aleksander pawlus pewnie tatuś promuje
OK, zamknij