19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,ujsoly_wawrzyncowa_huda_juz_czeka,66571.htmlujsoly_wawrzyncowa_huda_juz_czeka

Kultura i rozrywka

2018-08-04 15:20 (Komentarze: 0)      

Ujsoły: Wawrzyńcowa huda już czeka!


W Ujsołach na całego rozkręcają się Wawrzyńcowe Hudy!

To impreza towarzysząca Tygodniowi Kultury Beskidzkiej. W tym roku Wawrzyńcowe Hudy świętują swoje 40-lecie. Impreza rozpoczęła się dzisiaj (4 sierpnia) już o 9.00 od warsztatów budowy hudy. Potem rozpoczęły się Międzynarodowe Zawody Drwali oraz warsztaty bibułkarskie i koronkarskie. Natomiast muzykowanie w amfiteatrze Pod Muńcołem rozpocznie się o 16.00. Na początek w dobrą zabawę wprawi wszystkich zespół Kud Branko Radičević ze Sremskiej Mitrovicy z Serbii. Następnie z rytmów bałkańskich przeniesiemy się do Włoch, dzięki występowi I Terrazzani z Trabii. Ale później też będzie ciekawie za sprawą Sokołowian z Sokołowa Podlaskiego, Koniakowa z Koniakowa, Młodych Juhasów z Ujsół i Ziemi Rajczańskiej z Rajczy.

- Około 22.00 planujemy podpalenie hudy wawrzyńcowej, i co warto podkreślić niezwykłej, bo jubileuszowej. Huda to jedna z wyjątkowych atrakcji naszej imprezy i zarazem jej wieloletni symbol – mówi wójt gminy Ujsoły Tadeusz Piętka.

Gdy już zapłonie to kapela Gorole zaprosi do zabawy tanecznej, która, jak zwykle, potrwa do białego rana.

W niedzielę (5 sierpnia) występy również rozpoczną się od bałkańskiego folkloru, ale tym razem w wykonaniu zespołu Mezdra ze Sliwen z Bułgarii. Potem zobaczymy Bojszowian z Bojszów, Świerczkowiaków z Tarnowa i egzotyczną perełkę – Shivum Nrutya z Vapi z Indii. Po tym występie rozpocznie się koncert formacji Słowiańska Krew. Przez dwa dni nie zabraknie i wielu innych atrakcji dla dzieci i nie tylko. Będzie sporo pysznych smakołyków regionalnych, a od 14.00 do 16.00 czynny będzie również kiermasz rękodzieła ludowego.

ps

Powiaty: Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-1=*

OK, zamknij