17 lipca 2018, imieniny obchodzą: Aneta, Bogdan, Aleksy, Jadwiga

17°
Bielsko-Biała
17.07.2018
  • Wilgotność: 97%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 18°16°pojutrze: 19°16°
artykul,ustron_emocje_w_miasteczku,63972.htmlustron_emocje_w_miasteczku

E - EDUKACJA

2018-04-16 07:31 (Komentarze: 0)      

Ustroń: Emocje w miasteczku


W Szkole Podstawowej nr 6 w Ustroniu Nierodzimiu, odbył się finał powiatowy 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa Ruchu Drogowego. 14 kwietnia rywalizowały najlepsze drużyny wyłonione w eliminacjach gminnych.

Droga do końcowego sukcesu nie była łatwa. Uczestnicy musieli bowiem wykazać wiedzą ze znajomości przepisów ruchu drogowego, zdać egzamin z udzielania pierwszej pomocy oraz wykazać się umiejętnościami w miasteczku ruchu drogowego i na rowerowym torze przeszkód. Emocji nie brakowało...

Podwójny sukces odnieśli uczniowie reprezentujący ustrońskie szkoły. W grupie szkół podstawowych zwyciężyła drużyna ze Szkoły Podstawowej nr 6 w Ustroniu Nierodzimiu. Ta doborowa czwórka to Patrycja Sosna, Wiktoria Majchrowska, Dawid Mika i Karol Gierczok, startująca pod opieką nauczyciela Rajmunda Raszyka. Ustronianie wyprzedzili rówieśników z SP Kończyce Wielkie, ZSP 1 Wisła, SP 3 Skoczów, SP Zebrzydowice i SP Drogomyśl.

W rywalizacji drużyn gimnazjalnych zwyciężyła ekipa z Gimnazjum nr 2 w Ustroniu, w składzie: Paweł Porębski, Marta Marianek, Daniel Troszok, pod opieką nauczycielki Doroty Werszner-Krzywoń. Ustronianie wyprzedzili drużyny z Gimnazjum w Kończycach Wielkich, Gimnazjum w Wiśle, Gimnazjum w Dębowcu i Gimnazjum w Istebnej. Drużyna z Gimnazjum w Zebrzydowicach nie stanęła na starcie.

Obydwie zwycięskie drużyny z Ustronia powalczą teraz w turnieju okręgowym. Miłym akcentem na zakończenie turnieju, były podziękowania skierowane do Ewy Gruszczyk – nauczycielki i byłej dyrektorki Szkoły Podstawowej nr 2 w Ustroniu. Przez ponad 20 lat zajmowała się ona przygotowaniem drużyn do turniejów BRD i współorganizowaniem zawodów.

Autorem fotoreportażu jest Krzysztof Marciniuk.

mrc

Powiaty: Cieszyn

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-4=*

OK, zamknij