22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: 29°19°pojutrze: 27°16°
artykul,w_hazlachu_pojawil_sie_kicak,48099.htmlw_hazlachu_pojawil_sie_kicak

Kultura i rozrywka

2016-09-17 08:55 (Komentarze: 0)      

W Hażlachu pojawił się... Kicak


W Urzędzie Gminy Hażlach otwarto wystawę prezentującą prace plastyczne dzieci uczestniczących w konkursie, którego celem było wybranie gminnej maskotki. Wśród gości byli wójt Grzegorz Sikorski i Patrycja Czerniewska - autorka zwycięskiego projektu.

Podczas wczorajszej konferencji towarzyszącej prezentacji maskotki o nazwie "Kicak", Józef Stoszek - hażlaski społecznik, regionalista, zbieracz miejscowych legend i podań, przedstawił legendę o hażlaskim zającu. Następnie Sławomira Godek zaprezentowała program grantowy „Działaj lokalnie” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności, wdrażany przez Akademię Rozwoju Filantropii w Polsce oraz Stowarzyszenie Cieszyńskiej Młodzieży Twórczej, w ramach którego zrealizowano projekt maskotki Gminy Hażlach.

Ideę i cele projektu „Rzecz o społeczności lokalnej Gminy Hażlach, czyli Hażlaski Kicak” omówiła jego liderka Sylwia Pieczonka. - Nasz Kicak będzie budował społeczeństwo promujące dobre zachowania prospołeczne. Szukaliśmy czegoś wspólnego dla wszystkich sołectw. W 2012 roku podczas koncertu w Hażlachu dziewczynka z Kończyc Wielkich, zainspirowana miejscową legendą naszkicowała postać zająca. Nasz nieformalny komitet tę postać spersonifikował. Stało się to możliwe, ponieważ wokół naszej idei zebrało się sporo świadomych osób, które z jednej strony czują, że warto brać sprawy w swoje ręce, z drugiej chcą walczyć z lokalnymi antagonizmami, by w gminie żyło się lepiej - powiedziała.

mrc

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-3=*

OK, zamknij