20 lipca 2018, imieniny obchodzą: Czesław, Fryderyk, Hieronim, Seweryn

25°
Bielsko-Biała
20.07.2018
  • Wilgotność: 66%
  • Wiatr:płn 17km/h

jutro: 25°13°pojutrze: 24°15°
artykul,wadowice_blizej_lourdes,57617.htmlwadowice_blizej_lourdes

Wydarzenia

2017-08-11 14:05 (Komentarze: 1)      

Wadowice bliżej Lourdes


Na zaproszenie burmistrza San Giovanni Rotondo Costanzo Cascavilla, burmistrz Wadowic Mateusz Klinowski uczestniczył w I Konwencie o szlakach i ścieżkach kulturowych, religijnych i czasu wolnego.

Wśród uczestników znaleźli się przedstawiciele miast sanktuaryjnych (m.in. Częstochowy, Lourdes, Fatimy, Loreto), przedstawiciele władz lokalnych i regionalnych odpowiedzialnych za sektor kultury i turystyki, touroperatorzy i organizatorzy turystyczni, eksperci i naukowcy, członkowie stowarzyszeń i organizacji z wielu zakątków Europy.

- Kongres był okazją do umocnienia więzi i kooperacji z miastami partnerskimi - informuje burmistrz Klinowski. - Nawiązane kontakty otwierają nowe perspektywy dla gminy Wadowice. Obecnie prowadzone są rozmowy o podjęciu intensywnej współpracy z Lourdes - światowej sławy miastem sanktuaryjnym o wysoce rozwiniętej infrastrukturze, które może być dla nas cennym źródłem doświadczeń w skutecznym zarządzaniu turystyką. To niewielkie miasteczko (około 15.000 mieszkańców) jest prawdziwym fenomenem w branży turystyczno-hotelarskiej i ze swoimi kilkudziesięcioma tysiącami miejsc noclegowych stanowi drugie po Paryżu miasto we Francji z największą liczbą hoteli na metr kwadratowy. Francuzi są zainteresowani zawiązaniem stałej współpracy z wadowickim technikum gastronomicznym i hotelarskim, szkoleniem naszych uczniów we Francji i oferują szereg miejsc pracy w branży hotelarskiej w Lourdes. Pierwsze oferty pracy już spłynęły do Wadowic, a są dostępne na stronie internetowej Urzędu Miejskiego - dodaje włodarz.

 

szpil

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-5=*

Hmmmm, 2017-08-11 godz. 14:22
Strach się bać ....
OK, zamknij