16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

25°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 58%
  • Wiatr:płn 0km/h

jutro: 19°15°pojutrze: 19°16°
artykul,wadowice_gratka_dla_fanow_tanca,58351.htmlwadowice_gratka_dla_fanow_tanca

Kultura i rozrywka

2017-09-10 10:00 (Komentarze: 0)      

Wadowice: Gratka dla fanów tańca


Wadowickie Centrum Kultury zaprasza fanów tańca do udziału w artystycznym wydarzeniu.

25 września rozpocznie się realizacja nowego projektu artystycznego. Przez półtora roku tancerze pod czujmy  okiem specjalistów będą szkolić swoje umiejętności, a efektem będzie sesja nagraniowa do dużej projekcji multimedialnej.

„Wspólny Front” to interdyscyplinarny projekt realizowany razem z Agencją Artystyczną "Kameny" przez  najwybitniejszych polskich Artystów występujących w roli „Mistrzów” i młodych adeptów sztuki „Uczniów”, którzy łączą swój talent w jednej wspólnej produkcji multimedialnej, narodowej opery F. Nowowiejskiego „Legenda Bałtyku”. 


Do tego etapu projektu szukamy tancerzy w wieku 16 - 26 lat, którzy mieli już do czynienia z tą dziedziną sztuki. Od września ruszą masterclassy z dziedziny design, tańca i choreografii. Raz w miesiącu dwie grupy chętnych w godzinach popołudniowych będą brały udział w zajęciach z historii kostiumografii, projektowania kostiumów, etnodesigne, makijażu scenicznego, body paintingu, fryzjerstwa artystycznego, przygotowania kostiumów, a przede wszystkim choreografii i tańca pod okiem Cezarego Borowika oraz Gabrieli Kubackiej. Projekt zakończy się końcem października 2018 roku, każdy uczestnik otrzyma dyplom uczestnictwa w projekcie, natomiast najlepsi kursanci pojadą na sesje nagraniową biorąc tym samym udział w dużej produkcji multimedialnej.

Zajęcia odbywać się będą raz w miesiącu w poniedziałek, szczegółowe terminy zostaną przedstawione zainteresowanym po zgłoszeniu.

Zgłoszenia przyjmowane są od 4 września do wyczerpania miejsc mailowo na adres ewelina@wck.wadowice.pl. Natomiast pierwsze spotkanie odbędzie się 25 września 2017 r. Kolejne terminy, godziny spotkań oraz szczegółowe informacje zostaną przesłane do uczestników mailowo.

 

szpil

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5+1=*

OK, zamknij