29 czerwca 2017, imieniny obchodzą: Piotr, Paweł, Salomea,

25°
Bielsko-Biała
29.06.2017
  • Wilgotność: 53%
  • Wiatr:poł 1km/h

jutro: 23°14°pojutrze: 22°13°
artykul,wadowice_muzyczny_poczatek_wakacji,56236.htmlwadowice_muzyczny_poczatek_wakacji

Wkrótce

2017-06-17 16:12

Wadowice: Muzyczny początek wakacji


W najbliższą niedzielę, 25 czerwca Wolontariat Wadowickiego Centrum Kultury zaprasza na finałowy koncert projektu „Folkowe Wadowice”.

 

Przez scenę przewiną się trzy zespoły: Runika, Cronica i Othalan.

Runika to warszawski zespół z charyzmatycznym, damskim wokalem, grający inspirowane folkiem melodie w mocnej, metalowej oprawie. Z kolei Cronica w swojej twórczości łączy ciężkie gitarowe brzmienia z instrumentami oddającymi klimat średniowiecznych ballad, żeglarskich pieśni, powieści, podań, legend i innych utworów ludowych. Natomiast w wyjątkowej, akustycznej oprawie zaprezentuje się Othalan - kolektyw czerpiący inspiracje z polskiej muzyki ludowej, muzyki dawnej, staroskandynawskiej – i nie tylko!

Koncert będzie jednym z elementów, a jednocześnie zwieńczeniem projektu „Folkowe Wadowice” organizowanego przez Wolontariuszy przy wsparciu Wadowickiego Centrum Kultury. Oprócz wspomnianego koncertu wolontariusze przygotowali także warsztaty malowania na tkaninie (24 czerwca, godz. 14.00) oraz konkurs fotograficzny „Uwiecznij Folk”, którego efekty będzie można oglądać od piątku, 16 czerwca (18.00) w Muzeum Miejskim w Wadowicach.

Koncert finałowy „Folkowe Wadowice”

Niedziela, 25 czerwca, 17.30

Sala kameralna WCK

Więcej informacji: fb.com/wolontariat.wck

 

szpil

Powiaty: Wadowice
OK, zamknij