27 maja 2018, imieniny obchodzą: Augustyn, Julian, Jan, Juliusz

21°
Bielsko-Biała
27.05.2018
  • Wilgotność: 53%
  • Wiatr:płn 3km/h

jutro: 27°14°pojutrze: 27°14°
artykul,widziane_z_senatu,53690.htmlwidziane_z_senatu

Wydarzenia

2017-03-16 17:47 (Komentarze: 90)      

Widziane z Senatu


7 marca w pszczyńskim ratuszu odbyło się spotkanie z Wojciechem Sumlińskim. Na spotkanie, które zorganizowałem wraz z Ruchem Społecznym im. Prezydenta RP Lecha Kaczyńskiego, przyszło prawie 100 osób. Tak duża frekwencja nie dziwi - Wojciech Sumliński to jeden z najlepszych i najbardziej znanych polskich dziennikarzy śledczych.

Podczas trwającej ponad dwie godziny prelekcji Wojciech Sumliński opowiadał o swojej dotychczasowej działalności, a więc badaniu okoliczności śmierci bł. ks. Jerzego Popiełuszki, śmierci Andrzeja Leppera, a także „niebezpiecznych związków” Bronisława Komorowskiego i innych osobistości naszego życia politycznego. Prelegent przedstawił kulisy wymierzonej w niego operacji służb w wyniku której przez kilka, lat był ciągany po sądach i prokuraturach. Ostatecznie, w zeszłym roku, został oczyszczony z zarzutów. Myślę, że warto zaprosić Pana Sumlińskiego ponownie. Tym razem jednak spotkanie (prawdopodobnie w terminie jesiennym) chcemy zorganizować w Bielsku-Białej lub Czechowicach-Dziedzicach.W ostatnim czasie pracujemy nad senackim projektem ustawy o przeciwdziałaniu marnowaniu żywności. Myślę, że jest to problem, który dostrzega coraz większa liczba osób. Z szacunków Komisji Europejskiej z 2012 roku wynika, iż w Unii Europejskiej marnuje się 89 mln ton żywności rocznie, tj. ok. 180 kg na osobę. Koszty związane z marnowaniem żywności w UE oszacowano na ok. 143 mld euro, z tego 10 mld euro dotyczy etapu dystrybucji. Skala tego zjawiska w przypadku Polski nie jest znana, ponieważ brakuje aktualnych szacunków. Zgodnie z danymi Eurostatu z 2006 roku, w Polsce marnuje się ok. 9 mln ton żywności rocznie, ok. 240 kg na osobę. W przeliczeniu na jednego mieszkańca jest to 5. miejsce w UE. Pragniemy przeciwdziałać - na skalę naszych możliwości - temu zjawisku. Projekt ustawy, nad którą pracujemy, wprowadza obowiązek zawierania umów na przekazywanie żywności pomiędzy sklepami (o powierzchni powyżej 250 m kw.) a organizacjami pożytku publicznego. Sklepy te miałyby płacić 10 groszy za każdy kilogram odpadów żywnościowych. Pozyskane w ten sposób środki miałyby trafiać bezpośrednio do organizacji pożytku publicznego, z którą sklep ma podpisaną umowę o odbiorze żywności. Pieniądze mogłyby być przekazywane wyłącznie na finansowanie publicznych kampanii edukacyjnych dotyczących marnowania żywności (minimum 20 proc.) oraz na „poprawę infrastruktury służącej do obrotu otrzymaną żywnością”.

Na 36. posiedzeniu Senatu przyjęliśmy uchwałę w sprawie ustawy o zmianie ustawy o podatku dochodowym od osób fizycznych oraz ustawy - Kodeks karny skarbowy. Nowelizacja ma na celu  ograniczenie kosztów związanych z poborem podatku dochodowego od osób fizycznych (PIT). Wprowadzone zmiany umożliwią emerytom i rencistom, którzy nie korzystają z ulg, przekazanie 1% podatku na rzecz wybranej organizacji pożytku publicznego bez konieczności składania zeznania podatkowego - wystarczy oświadczenie ze wskazaniem wybranej organizacji. Jedna z wprowadzonych poprawek senackich zakłada, że podatnicy będą mogli wchodzić na stronę portalu podatkowego za pośrednictwem własnego internetowego konta w banku lub SKOK-u, która to usługa będzie świadczona nieodpłatnie.

Wszystkich Państwa serdecznie zapraszam na spotkanie z dr. inż. Antonim Ziębą, prezesem Polskiego Stowarzyszenia Obrońców Życia Człowieka i wiceprezesem Polskiej Federacji Ruchów Obrony Życia. Spotkanie - zorganizowane w ramach obchodów Narodowego Dnia Życia - odbędzie się 31 marca o godzinie 16.30 w sali konferencyjnej Regionu Podbeskidzie NSZZ „Solidarność” przy ulicy Adama Asnyka 19 w Bielsku-Białej. Podczas spotkania przedstawię działania podejmowane przez rząd na rzecz poprawy sytuacji polskich rodzin, następnie zostanie wyświetlony film o rozwoju dziecka w łonie matki, po którym prelekcję wygłosi Pan Antoni Zięba.

Do zobaczenia!

 

Andrzej Kamiński

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9+2=*

bez partyjny 35 lat, 2017-03-29 godz. 22:24
Ja mam pytanie kiedy zapuszkuje pis psychola stopę jak długo ten kretyn będzie robił wstyd do Bielska wiem że w pisie jest mało kto mądry żeby wierzyć w urojenia psychola SBeka jarka ale stopa przebija was w 1000% swoją głupotą
Tadeusz, 2017-03-25 godz. 13:17
Na warszawskim Placu na Rozdrożu rozpoczęła się manifestacja pod nazwą „Kocham Cię Europo”. Partie opozycji totalnej wspierane przez środowiska lewackie oraz Komitet Obrony Demokracji zwołały manifestacje, która ma przemaszerować przez Warszawę. Wśród uczestników znalazła się m.in. Krystyna Janda. Na mównicy stali politycy Platformy Obywatelskiej, Nowoczesnej i KOD. Do zgromadzonych przemawiała m.in. Marta Lempart z inicjatywy „Ogólnopolski Strajk Kobiet”. Lempart mówiła o planach „mordowania i torturowania” Polaków przez Prawo i Sprawiedliwość.Spadam i nie wracam.Idę się wyrzygać.Owocnego szperania i skrybania.
skryba, 2017-03-25 godz. 11:35
Najlepiej przewietrzenie głowy zrobiłoby Tadeuszom,Onufrym,nie mówiąc już o 6 królach. Takich zatęchłych głów nie przewietrzy obecna aura.Z nimi nie poradzi sobie nawet halny,może poradziłyby sobie karaibskie tajfuny.Choć i tego nie jestem pewien.
Tadeusz, 2017-03-25 godz. 09:04
Obecnie sprawowanie władzy polega na przekonywaniu obywateli, że tak wiele od nich zależy, przy jednoczesnym kreowaniu fałszywej rzeczywistości i popychaniu do niej ludzkich emocji. ogłupiani obywatele, podpuszczani przez media toczą emocjonalne dyskusje wyłącznie na temat owej narracji, czyli politycznego bełkotu lub jak kto woli: propagandy.Coraz bardziej polityka degeneruje się do robienia wrażenia za pomocą owego bełkotu, starając się trzymać ludzi z dala od istoty sprawy. Współczesny model sprawowania władzy polega na przekonywaniu obywateli, że tak wiele od nich zależy, przy jednoczesnym kreowaniu fałszywej rzeczywistości i popychaniu do niej ludzkich emocji.Ten polityczny bełkot to populizm właśnie.I nie pomogą coraz dłuższe teksty tu zamieszczane.Rzeczywistośc jaka jest każdy widzi i dla poprawienia samopoczucia lepiej wyjść na świeże powietrze.Szczególnie dobrze to zrobi szperającym skrybom.
6 króli, 2017-03-24 godz. 22:24
Media informują, że zamachu w Londynie dokonał Abu Izzadeen, który wcześniej nazywał się Trevor Brooks. Zastrzelony przez policję islamista miał już na koncie wyrok więzienia za przestępstwa terrorystyczne. W środowym ataku, do którego doszło w pobliżu parlamentu, śmierć poniosły cztery osoby a dwadzieścia zostało rannych. Po wydarzeniach premier Theresa May zwołała posiedzenie sztabu kryzysowego, zwiększono również środki bezpieczeństwa. Abu Izzadeen – wcześniej Trevor Richard Brooks – był przedstawicielem muzułmańskiej organizacji Al Ghurabaa oskarżanej o gloryfikację terroryzmu. Ma na koncie wyrok – skazano go na 4,5 roku więzienia za przestępstwa terrorystyczne. Jego rodzina pochodzi z Jamajki. Brooks przeszedł na islam dzień przed skończeniem 18 lat i przyjął imię Omar.
hrabia Onufry, 2017-03-24 godz. 22:00
34 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 16 proc. na Nowoczesną, a 14 proc. na PO - wynika z marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby także: Kukiz'15 z poparciem 12 proc. i partia KORWIN z 6 proc. poparcia. Sondaż: dwa ugrupowania zyskują, dwa tracą Wynik partii rządzącej to spadek o 3 pkt proc. w porównaniu do sondażu przeprowadzonego w dniach 2-9 marca. Tracą także główne partie opozycyjne - Nowoczesna może liczyć na 16 proc. poparcia, to 1 pkt proc. mniej niż na początku miesiąca. Platforma Obywatelska zanotowała spadek o 4 pkt proc. Według badania może liczyć na 14 proc. poparcia. (http://www.tvn24.pl)
hrabia Onufry, 2017-03-24 godz. 21:05
34 proc. badanych, deklarujących udział w wyborach, oddałoby w marcu głos na PiS, 16 proc. na Nowoczesną, a 14 proc. na PO - wynika z marcowego sondażu CBOS. Do Sejmu weszłyby także: Kukiz'15 z poparciem 12 proc. i partia KORWIN z 6 proc. poparcia. Sondaż: dwa ugrupowania zyskują, dwa tracą Wynik partii rządzącej to spadek o 3 pkt proc. w porównaniu do sondażu przeprowadzonego w dniach 2-9 marca. Tracą także główne partie opozycyjne - Nowoczesna może liczyć na 16 proc. poparcia, to 1 pkt proc. mniej niż na początku miesiąca. Platforma Obywatelska zanotowała spadek o 4 pkt proc. Według badania może liczyć na 14 proc. poparcia. (http://www.tvn24.pl)
hrabia Onufry, 2017-03-24 godz. 21:02
Kuriacjusze skonfundowani dyplomatołectwem kuracjusza Schetyny UE 60 lat traktów rzymskich Rzym spotkanie rząd pani premier B. Szydło dyplomacja warunki PO Schetyna naiwność służalczość I nie tylko Kuriacjusze, bowiem Horacjusze tak samo zażenowani jego bredniami.! Bowiem Grzegorzowi Schetynie dużo bliżej, jak widać do gnuśnego, leniwego kuracjusza niż do dzielnych Kuriacjuszy z Alby Longi oraz ich rywali, rzymskich Horacjuszy. I takie oto toto!, jak Grzegorz Schetyna był szefem polskiej dyplomacji. A może właśnie dlatego nim był za rządów PO/PSL, że taki ....! No właśnie! Jaki? Naiwny!? Durnowaty czy raczej usłużny? Raczej durnowato/służalczy. Otóż tenże G.Schetyna, dziś z samego rana poprzez mikrofony publicznego radio tak doradza przed weekendowym szczytem w Rzymie pani premier Beacie Szydło cyt. "polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na jej treść"! Doprawdy! jakie doświadczenie przez niego przemawia. Jaka wiedza dyplomatyczna! Zaiste jaka głębia troski o polskie interesy. A gdzież on, G. Schetyna takiej przenikliwej dyplomacji się wyuczył? Od kogo ją czerpał? U kogo nauli pobierał? Zapewne u tych resorciaków wykształconych na moskiewskiej szkole im. P.Lumumby. Czy tez od D. Tuska żółwikującego z Putinem na zwłokach polskiej elity w podsmoleńskich bagnach? A może od swojej b. szefowej, E. Kopacz, szpadlującej do metra wgłąb! Niemal wszystko na to wskazuje, że to ta powyższa "szkoła" skoro jego zdaniem " polski rząd powinien podpisać deklarację rzymską bez względu na jej treść"! Dla przykładu, niby drobiażdżek!, ale wymowny. Słaby nie tylko ograniczonym mandatem własnych obywatel, poniewierany przez możnych UE oraz finansjerę rząd grecki niemal do końca nie ujawniał swego stanowiska w sprawie projektowanej deklaracji rzymskiej. A Schetyna usłużnie i na kolanach! Pełen ukłonów. Przeprasza. Bowiem brzydka panna bez posagu tak ma! Tylko podygiwać! W ciemno! Pełne poparcie dla możnych. Tak było, klasyka z ośmiu lat ich rządów w pełnej krasie! Norma zachowania owoczesnej, sprzedajnej koalicji PO/PSL. Pełna spolegliwość. Dyspozycyjne dyplomatołki! Możni UE pędzą, w pełnym biegu, na dużej prędkości, a Schetyna usiłuje podczepić swą dyplomatołkowatość do ich wehikułu! Na nasze polskie szczęście na czele rządu nie stoi ani D. Tusk, ani E. Kopacz, lecz mądra, stanowcza, twarda i odpowiedzialna za losy naszego kraju pani premier B. Szydło. I co ważne, istotne, ma do dyspozycji polskich dyplomatów, a nie ultramontańskie naiwno-dyspozycyjne dyplomatołectwo pokroju Sikorski i Schetyna. Tak więc poza kolejnym samośmieszeniem się G.Schetyna znów nic nie ugrał. Bowiem poziom jego wiedzy jako żywo dowodzi, że nie odróżnia kuracjusza od Kuriacjuszy! I niechaj już tak zostanie. A ja jestem przekonany, że pani premier B. Szydło w sobotę na Kapitolu, w sali nazwą odwołującą się do mitycznego pojedynku rodzeństwa Horacjuszy z Kuriacjuszami godnie będzie reprezentować Polskę razem z naszymi ministrami, a to gwarantuje, że nasze polskie interesy są bezpieczne, w dobrych rękach. pzdr
skryba, 2017-03-24 godz. 20:38
Oto "kurs srebrnika". Fundacja Saryusza-Wolskiego dostała od ministerstwa Gowina prawie 250 tys. zł Jarosław Gowin nie kryje, że to on był pomysłodawcą kandydatury Jacka Saryusza-Wolskiego na stanowisko szefa Rady Europejskiej. Były już polityk PO Donaldowi Tuskowi w żaden sposób nie zagroził – wolta w wykonaniu rządu PiS zakończyła się porażką. Ale Saryusz-Wolski nie może się czuć poszkodowany. n Giertych‏ @GiertychRoman Saryuszowa Fundacja dostała od rządu 250 tys PLN. Ta kwota podzielona na 30 daje nam kurs srebrnika na dziś. To 8333 złote. Wprawdzie spekulowano, że Jacek Saryusz-Wolski będzie nowym ministrem spraw zagranicznych, ale te plotki się nie sprawdziły. Jednak polityk nie został potraktowany niewdzięcznie. Jego fundacja, jak podaje portal wp.pl, właśnie otrzymała sowitą dotację z resortu nauki, którym kieruje wicepremier Jarosław Gowin. Chodzi o 248 820 złotych, jakie dostała Fundacja Centrum Europejskie Natolin, która ma realizować projekt o nazwie "Zasoby humanistyki dla budowy i doskonalenia zintegrowanego modelu zrządzania państwem w świetle dynamiki kryzysów i zagrożeń. Dialog humanistyki i administracji a wyzwania dla Polski". Decyzję o przyznaniu dotacji ministerstwo ogłosiło na swoich stronach wczoraj. Roman Giertych decyzję ministerstwa skomentował z właściwą sobie ironią. O tym, że Saryusz-Wolski zdradził, politycy PO mówili od początku, gdy tylko pojawiły się nieoficjalne informacje, że ma być konkurentem Tuska. Dla niego całe to zamieszanie skończyło się marginalizacją w Europarlamencie. Zapewniał przy tym, że zgodził się na konkurowanie z Tuskiem nie myśląc o żadnych profitach związanych z karierą, czy ambicjami. Czyli – jeśli nie chodziło o stanowiska, to o co? źródło: wp.pl
skryba, 2017-03-24 godz. 20:26
dzisiaj 16:11 Sondaż Kantar Public dla "GW": duży wzrost poparcia dla PO Platforma Obywatelska odrabia straty do Prawa i Sprawiedliwości - wynika z najnowszego sondażu Kantar Public dla "Gazety Wyborczej". Partia Grzegorza Schetyny traci już do PiS, które odnotowało niewielki spadek, jedynie 4 pkt. procentowe. W Sejmie znalazłyby się jeszcze Nowoczesna, ruch Kukiz'15 oraz SLD. Sondaż Kantar Public dla "GW": duży wzrost poparcia dla PO Jak wynika z sondażu Kantar Public, PO odnotowało względem październikowego badania wzrost o 10 pkt. proc. i ma już 24 proc. poparcia, natomiast PiS straciło 2 pkt. proc. (w granicach błędu statystycznego - przyp. red.) i wciąż jest liderem z poparciem na poziomie 27 proc. Największy spadek w porównaniu do jesiennego sondażu odnotowała jednak Nowoczesna, której poparcie spadło z 19 na 8 proc. "Wyborcza" analizuje, że wyniki Nowoczesnej oraz PO są ściśle ze sobą powiązane - kiedy jedna partia notuje wzrost, druga zalicza spadek. Do Sejmu dostałyby się jeszcze ruch Kukiz'15 z poparciem 11 proc. oraz SLD, które cieszy się 5-proc. poparciem. Poniżej progu procentowego znalazły się PSL (3 proc.), Partia Razem (3 proc.), partia WOLNOŚĆ (2 proc.) oraz Twój Ruch (1 proc.). 15 proc. respondentów nie wie, na kogo oddałoby swój głos. Sondaż przeprowadzony został w czwartek 23 marca. Sondaż 23 marca - Kantar Komu ufają Polacy? W najnowszym rankingu zaufania do osób publicznych, przeprowadzonym przez IBRIS dla Onetu, prowadzi prezydent Andrzej Duda. Zaraz za nim znalazł się Paweł Kukiz, trzecią osobą, której Polacy ufają najbardziej, jest wicepremier Mateusz Morawiecki. Politycy opozycji mogą cieszyć się ze wzrostu sympatii społeczeństwa, spadają natomiast notowania członków obozu rządzącego. Marcowe badanie zaufania do osób publicznych przyniosło wzrost poparcia dla polityków spoza rządu. Poprawiły się notowania m.in. Ryszarda Petru (8,5 punktu procentowego wzrostu), Grzegorza Schetyny (5,8), Adriana Zandberga (5,6) Mateusza Kijowskiego (5,3) i Władysława Kosiniaka-Kamysza (4,5). Ze wzrostu może cieszyć się również Mateusz Kijowski, który został ponad pięć punktów procentowych, jednak nadal zajmuje ostatnią pozycję w rankingu. W zupełnie innej sytuacji są politycy partii rządzącej: wszyscy stracili w oczach ankietowanych, jednak nadal w czołówce zestawienia jest dwóch polityków związanych z PiS. Andrzej Duda zachował pozycję lidera, stracił jednak niemal 13 punktów procentowych poparcia. Mateusz Morawiecki, który zajmuje trzecie miejsce, również pogorszył swoje notowania (o 4,1 punktu procentowego). Jeszcze więcej straciła premier Beata Szydło (13,3), a los polityków PiS podzielił również Paweł Kukiz (spadek o niemal 7 punktów procentowych).OK, zamknij