20 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Diana, Bogna, Bogumiła, Florentyna

22°
Bielsko-Biała
20.06.2018
  • Wilgotność: 77%
  • Wiatr:zach 1km/h

jutro: 28°10°pojutrze: 16°
artykul,wieczor_dla_marzycielek,63035.htmlwieczor_dla_marzycielek

Kultura i rozrywka

2018-03-09 12:59 (Komentarze: 0)      

Wieczór dla marzycielek


Nader przyjemnie spędzili wieczór wszyscy, którzy wczoraj (8 marca) wybrali się na koncert do Domu Kultury w Makowie Podhalańskim. Wystąpili wokalista i gitarzysta Robert Wiewióra oraz klawiszowiec Paweł Płaza, który również okazjonalnie śpiewał. Razem wykreowali urzekający, marzycielski nastrój, bliski wielu kobiecym sercom.

A ponieważ koncert został zorganizowany z okazji Dnia Kobiet i to przede wszystkim one zapełniały widownię, muzycy zebrali wiele gorących braw. Zaprezentowali głównie covery utworów znanych artystów. Między innymi „Jutro” z repertuaru zespołu LemON, „Zawsze tam, gdzie Ty” Lady Pank, „Tears in Heaven” Erica Claptona, „When I Need You” Roda Stewarta. Ale można było usłyszeć również kilka autorskich, pełnych uroku piosenek Roberta Wiewióry z jego debiutanckiej, wydanej w ubiegłym roku płyty „Zapach marzeń” - „Mgła”, „Czekam” i „Pozwolił mi wiatr”.

Robert Wiewióra ma 25 lat i mieszka w Pewli Ślemieńskiej. Śpiewa niemal od czasu, gdy nauczył się mówić, grać na gitarze zaczął już w zerówce. Cztery lata temu podjął pierwszą próbę kompozytorską. Powstała wtedy piękna piosenka, zatytułowana „Kocham Cię”. Robert Wiewióra jest też wokalistą i kontrabasistą w kapeli góralskiej Kosor. Paweł Płaza z Krzyżowej to absolwent Państwowej Szkoły Muzycznej w Żywcu, który od ośmiu lat gra w zespole Whisky z Węgierskiej Górki.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-4=*

OK, zamknij