19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,wielka_sztuka_w_malym_miasteczku,66687.htmlwielka_sztuka_w_malym_miasteczku

Kultura i rozrywka

2018-08-09 20:18 (Komentarze: 0)      

Wielka sztuka w małym miasteczku


Już po raz osiemnasty artyści z całej Polski, a nawet spoza jej granic spotkali się na Międzynarodowym Plenerze Malarsko-Rzeźbiarskim w Makowie Podhalańskim. Przez tydzień po kilka godzin dziennie tworzyli, a w wolnym czasie poznawali uroki ziemi makowskiej lub po prostu wypoczywali.

Organizator imprezy Mieczysław Głuch za każdym razem zaprasza malarzy i rzeźbiarzy tworzących w różnych stylach i posługujących się odmiennymi technikami, co potem owocuje bardzo urozmaiconą wystawą poplenerową. Wybiera przy tym artystów uznanych bądź takich, którzy – jego zdaniem – mają wielki potencjał twórczy. W tym roku było ich dwadzieścioro. – Nawet tutaj, w takim małym miasteczku może powstawać sztuka wielka, doniosła, tworzona przez artystów, którzy mają własne galerie, prezentują swoje prace na wielu wystawach. Artystów, o których można poczytać w Internecie i prasie. Nobilituje nas to bardzo, że zechcieli Państwo przyjąć zaproszenie i pojawili się w Makowie – mówił podczas wernisażu wystawy makowski burmistrz Paweł Sala.

Dwójce malarzy włodarz wręczył nagrody. Jedną z nich dostała Katarzyna Szurkowska za „wywoływanie emocji i grę nastrojów, co sprawia, że wobec jej obrazów nie można pozostać obojętnym”, a drugą Mirosław Rusinek, który urzekł burmistrza intrygującym malarstwem łączącym koloryzm z ciekawymi fakturami. – Zawsze wypada chwalić plener, na którym się jest, jednak ten naprawdę był wyjątkowy, z wyjątkowymi ludźmi. Byłem już na kilku, ale nigdy nie udało mi się namalować sześciu obrazów w tak krótkim czasie – powiedział nagrodzony artysta. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-9=*

OK, zamknij