23 lutego 2018, imieniny obchodzą: Romana, Roman, Damian, Polikarp

-4°
Bielsko-Biała
23.02.2018
  • Wilgotność: 85%
  • Wiatr:wsch 2km/h

jutro: -4°-14°pojutrze: -8°-18°
artykul,wielkie_wiosenne_porzadki,53747.htmlwielkie_wiosenne_porzadki

Wydarzenia

2017-03-18 14:57 (Komentarze: 1)      

Wielkie wiosenne porządki


Deszczowa pogoda nie przeszkodziła w przeprowadzeniu dorocznej akcji sprzątania gminy Maków Podhalański. Dorośli, dzieci i młodzież ruszyli na poszukiwanie śmieci w wodoodpornych kurtkach, pelerynach przeciwdeszczowych lub z parasolami w rękach.

Gdziekolwiek skierowali swoje kroki, mieli pełne ręce roboty. Śmieci leżały na poboczach dróg, w rowach, zaroślach, na brzegach rzeki Skawy i potoków. Najwięcej było pustych butelek i innych opakowań po produktach spożywczych, ale nie brakowało też felg, opon, zepsutych urządzeń elektrycznych, płyt CD. Młodzież z Zespołu Szkół w Makowie znalazła nawet martwą kurę w reklamówce. Obok skateparku na sprzątających czekał stos worków wypełnionych odpadami i wiaderko z butelkami. Najwyraźniej ktoś z mieszkańców postanowił skorzystać z okazji i pozbyć się domowych śmieci, choć trudno zrozumieć, dlaczego akurat w taki sposób, skoro mógłby po prostu wystawić je przed dom w dniu ich wywożenia...

Po kilku godzinach ciągłego schylania się i ładowania znalezisk do worków, uczestnicy akcji z przyjemnością odpoczęli na pikniku i posilili się pieczonymi kiełbaskami. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Sucha Beskidzka

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
5-6=*

więcej akcji, 2017-03-18 godz. 16:23
Z codziennej obserwacji okolicy wiadomo, że nie trzeba wybierać się na poszukiwanie śmieci. Śmieci leżą i czekają na chętnych do posprzątania. Współczuć należy pogody wolontariuszom.
OK, zamknij