24 kwietnia 2018, imieniny obchodzą: Aleksy, Horacy, Horacja, Grzegorz

15°
Bielsko-Biała
23.04.2018
  • Wilgotność: 94%
  • Wiatr:poł 7km/h

jutro: 22°pojutrze: 24°11°
artykul,wieprz_wysepka_absurd,56119.htmlwieprz_wysepka_absurd

Wydarzenia

2017-06-14 07:10 (Komentarze: 12)      

Wieprz: Wysepka absurd


Nie wiadomo, czy się śmiać, czy płakać. Ledwo zakończono budowę lewoskrętu w Wieprzu, a powstał problem jak skręcić w... prawo!

O co chodzi? Na skrzyżowaniu drogi powiatowej zrobiono wysepkę, która teraz utrudnia skręcanie do Wieprza  większym pojazdom - jak ciężarówkom czy autobusom - jadącym od strony Radziechów i Cięciny. uwagę na to zwracają nie tylko kierowcy, ale mieszkańcy i radni gminy Radziechowy-Wieprz. Powiat głowi się teraz jak rozwiązać problem.

O szczegółach tej sprawy można przeczytać w najnowszym numerze "Żywieckiej Kroniki Beskidzkiej"

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-3=*

Fiodor, 2017-06-23 godz. 05:48
chcieli dobrze! wyszło jak zwykle!
kierowca, 2017-06-20 godz. 07:35
Nie jest to dobrze zrobione ale jest lepiej niż było.
a co na to projektanci, 2017-06-19 godz. 20:25
Pan redaktorek ps jest cieńki jak "polsilwer" jeśli chodzi o sztukę dziennikarską. Kierownictwo portalu i gazety powinno się wstydzić za poziom jego autorstwa artykułów. Chcąc napisać rzetelny artykuł na temat przebudowy odcinka drogi (lewoskrętu na Wieprz) powinien skonfrontować ewentualne zarzuty skierowane przez jak to ujął w artykule "mieszkańców i radnych gminy" z osobami które projektowały i zatwierdzały takie rozwiązania komunikacyjne. Osobiście dziwię się, że te osoby nie odpowiedziały na te zarzuty, ale być może, że nie wiedzą nic o tych zarzutach, choć wydaje się to mało prawdopodobne. Redaktorku, może byś napisał w ramach tzw aktualizacji co na te zarzuty odpowiadają właśnie osoby które projektowały i zatwierdzały takie właśnie rozwiązania komunikacyjne. My mieszkańcy gminy bardzo chcielibyśmy poznać ich argumenty i stanowisko dotyczące opisanego problemu.
Miejscowi, 2017-06-18 godz. 13:41
No i mamy obraz fachowosci specjalistów Polaków,o czym pisze drogowiec.Jesli to prawda to pseudo specjalistom wymienionym w zapisie jak projektant ,inspektor nadzoru czyPrzewodniczący Rady ,o czym mysleli ,gdy rozpoczynali budowę lewoskrętu.Wynika z tego że o jak najlepszych profitach dla siebie.I teraz powinna być kara ,jesli zrobili to żle niech zapłacą za to i porawiają na własny koszt.Takie mądre się porodziły w tym kraju.
Sumienie, 2017-06-16 godz. 22:29
A i dodam jeszcze że autor tych rewelacji musi być chyba bardzo zakochany Celebrycie ze zdjęcia bo pisze tak jak on chce i tylko jego informacji słucha.A może trochę obiektywizmu Redaktorku?nie zaszkodzilzaszkodziło by bo już niedługo gazeta straci i nas zainteresowanie...ha. ..ja.
Sumienie, 2017-06-16 godz. 22:24
Oczywiscie że się da wyjechać i wyjechać! !!Biedni i nieszcześliwi są Ci którzy ze wszystkiego robią problem .Nie było lewoskretu było źle jest też jest źle ! Pan Piela sam już nie wie jak zaistnieć bo już nikt na niego nie zwraca uwagi.Weź się Pan za robotę w swojej firmie bo w samorządzie to już Pan jesteś spalony.Dziękujemy już zepsuł wszystko co mógł a jeszcze rok mu został to nie wiem co zostawi po sobie : pewnie wagę i smród !!
kizia mizia, 2017-06-16 godz. 13:40
Ja nie wiem jaki ludzie mają problem z wyjazdem/wjazdem z obojętnie której strony normalnie da sie przejechac, już kilka razy widziałam jak kierowcy skrecaja nawet bardzo dużymi pojazdami :P więc kompletnie nie widzę problemu, ale niektórzy mają go na każdym kroku...
olek, 2017-06-14 godz. 21:15
Żywiecka KB bez absurdalnego artykułu P. P. Szczotki (o gminie RW) to numer stracony. P. Redaktorze czy zapytał Pan Pana P.P. i Radę Gminy czy w ogóle wiedzieli o tej inwestycji ??? Bo wygląda na to że o niczym nie wiedzieli !!! Nie chcieli od razu doprowadzić do sytuacji że lewoskręt byłby idealny ??? Można było dokupić te dodatkowe działki, wesprzeć Powiat i Wójta w ich staraniach. Ja rozumiem że dla nich ważniejsza była wtedy WAGA za te skromne 80 tys. Gdyby za inwestycją stał Pan P.P. i Rada Gminy to wysepka byłaby azylem dla zagrożonych pieszych a prawoskręt do Wieprza przecież od 100 lat nikomu nie przeszkadzał ( i wszyscy się mieścili)!!! Pan P.P. pozazdrościł chyba P. Wójtowi że ostatnio robi sobie fotki na tle zrobionych w gminie dróg i też sobie zrobił (tylko że Jego udział w tej inwestycji jest wątpliwy). Inna sprawa że budowana kiedyś (S 69) - S 1 powinna mieć węzeł "Wieprz" (przy moście) do wszystkich miejscowości po drugiej stronie Soły i do strefy ekonomicznej ale to już dawno temu "zawalone" przy tej inwestycji. Tak więc czekamy kiedy RG zamiast oszczędzać, redukować, łączyć, zmniejszać i obcinać zacznie rozwijać, inwestować, pomagać, myśleć i PRACOWAĆ dla rozwoju tej GMINY. Tak że zadam to pytanie w trochę innym świetle P. P. Szczotka - "śmiać się czy płakać ???"
gl, 2017-06-14 godz. 14:39
lewoskręt w kierunku Wieprza rozwiązał problem tworzenia się korków podczas zamykania rampy kolejowej. Prawdą jest, że wysepka nieco utrudnia manewr skrętu dla pojazdów ciężarowych tzw Tirów, ale nie czyni niemożliwym wykonanie takiego manewru, doświadczony kierowca sobie z nim poradzi. Ale jak się ma radnych, takich jakich się ma, to wszystko co zrobione bez ich udziału jest "be", ale to co zrobione przez nich to, ich zdaniem "cacy", ale tak nie jest i wie o tym większość mieszkańców tej gminy. Śmiać to się chce, ale z szalonych pomysłów tej grupy wszystkowiedzących najlepiej, a płakać nie ma co, do wyborów coraz bliżej.
ale jaja, 2017-06-14 godz. 14:30
A spróbujcie wyjechać od strony Wieprza w kierunku na Radziechowy. To jest dopiero wyczyn.OK, zamknij