20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

20°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 49%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,wiosenny_wyjazd_plenerowy_w_skoczowskim_fototechniku,21555.htmlwiosenny_wyjazd_plenerowy_w_skoczowskim_fototechniku

2014-05-23 12:15 (Komentarze: 0)      

Wiosenny wyjazd plenerowy w skoczowskim fototechniku


Uczniowie skoczowskiego technikum uczący się w zawodzie fototechnik, pod opieką pana Jerzego Rzechanka i pani Kariny Hyrnik, wyruszyli do Bielska na sesję zdjęciową w plenerze.

W okolicach starego rynku mieli do wykonania siedem zadań, m. in. musieli wykonać fotografię z rozmytym tłem - pierwszy plan ostry, drugi nieostry i odwrotnie, kadrowanie w proporcji 1:3, człowiek jako element krajobrazu miejskiego, patrzenie przez coś na plan zdjęcia, linie prowadzące wzrok widza, elementy powtarzające się, takie jak kafle na ziemi czy rząd latarni. Ćwiczenia te miały za zadanie zwrócenie uwagi uczniów na właściwe ustawienie parametrów aparatów, wykorzystanie różnych aspektów patrzenia na kadr, a także zastosowania zasad kompozycji obrazu. Po omówieniu wykonanych prac, cała grupa mogła zobaczyć wystawę zdjęć w galerii Art Cafe, wykonanych przez uczniów bielskiej szkoły fotograficznej. Następnie po przejściu do Galerii Fotografii B & B zobaczyli wystawę znanego fotografa Tadeusza Żaczka zatytułowaną „Prawosławie”. Przechodząc krętymi uliczkami starego miasta, rejestrowali ciekawe obrazy, wykonując artystyczne zdjęcia miejskie, czyli tzw. streetphoto. Wkrótce kolejny wyjazd w plener, tym razem do Cieszyna.

Karina Hyrnik

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
2-2=*

OK, zamknij