25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,wisla_jubileuszowy_turniej_kendo,32378.htmlwisla_jubileuszowy_turniej_kendo

Sport

2015-05-04 23:10 (Komentarze: 0)      

Wisła: Jubileuszowy turniej kendo


W pierwszy majowy weekend w Wiśle rywalizowali zawodnicy kendo z całego kraju. Pojedynkowali się na oczach licznej publiczności, która doskonale dopingowała współczesnych samurajów podczas jubileuszowej edycji zawodów.

W 5. Genryoku Cup - Pucharze Źródeł Wisły w Szermierce Japońskiej Kendo wzięło udział 68 zawodników. Oprócz reprezentantów nawet nadmorskich klubów, byli też goście z Czech.

Turniej organizowany przez Krzysztofa Kaczorowskiego z Wiślańskiej Sekcji Kendo Genryoku był pełen atrakcji dla kibiców. Emocjonowali się nie tylko walkami na bambusowe miecze. Największe brawa zebrali młodzi adepci wiślańskiej sekcji Genryoku Kendo Dojo, którzy pod kierunkiem Aleksandry Polok dali pokaz swoich umiejętności. Wiele śmiechu było podczas perełki wiślańskich zawodów, czyli zmagań kendoków z kukłą. Organizatorzy zadbali o dramaturgię - czas każdego zawodnika liczony był na zegarze elektronicznym, a aktualny lider zasiadał na „gorącym krześle”. Zmęczeni zawodnicy chwilę później mogli nabrać sił dzięki tradycyjnym przysmakom - sushi.

W kategorii kyu turniej wygrał Kamil Lipa (Yokokan Katowice). Drugi był Grzegorz Łotysz (Ryushinkai Wrocław). Na miejscu trzecim stanęli trenująca m.in. w Wiśle Aleksandra Polok (Yokokan Katowice) oraz Paweł Biernacki (Tombo Warszawa). Nagrodzony za ducha walki (kantosho) został Piotr Włodarczyk (Ryushinkai Wrocław). W kategorii dan popisał się Takuo Hojo (Shodokan Olsztyn), który wygrał finałową walkę z Krzysztofem Bosakiem (Warszawski Klub Kendo). Na trzecim stopniu podium uplasowali się Kasper Yerwood i Maciej Wierzbowski z Warszawskiego Klubu Kendo. Nagrodę kantosho zdobył Mariusz Kalandyk (Doshinkan Kraków). Turniej drużynowy, w którym wystąpiło aż 19 trzyosobowych składów, wygrali Vikingowie: Paweł Oworus (Bushido Gdynia), Agata Ziomkowska (WKK) i Maciej Wierzbowski (WKK). Pokonali Johna Lenona z Yokokan (Kamil Lipa, Manuela Szymańska i Przemysław Szymiec) oraz Yoko Ono z tego samego klubu (Krzysztof Mróz, Aleksandra Woźniczka i Wojciech Ritszel). Duchem walki w tych zmaganiach popisała się Maria Bober (Wrocławskie Stowarzyszenie Kendo). Nagrody i okazałe statuetki wręczali przedstawiciele Polskiego Związku Kendo z prezesem Włodzimierzem Małeckim oraz burmistrzem Wisły Tomaszem Bujokiem.

Po turnieju drużynowym odbyły się również egzaminy na stopnie mistrzowskie dan. Wszyscy kandydaci przeszli ten sprawdzian pomyślnie.

Autorem fotoreportażu jest Marcin Kałuski

mk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4+7=*

OK, zamknij