18 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Marek, Elżbieta, Paula,

17°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 0km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,wisla_potracenie_pieszych,59101.htmlwisla_potracenie_pieszych

Na sygnale

2017-10-06 20:30 (Komentarze: 16)      

Wisła: Potrącenie pieszych


Wypadek w centrum Wisły.

Kwadrans po 19.00 na ulicy Kolejowej, kierowca samochodu osobowego nie zachował ostrożności i potrącił dwie osoby, przechodzące po "zebrze". Piesi przechodzili od strony targowiska w kierunku skoczni.

Jak się dowiadujemy od dyżurnego z Komisariatu Policji w Wiśle, małżeństwo z Górnego Śląska zostało ranne. Konieczny był transport obojga do szpitala. 

mrc

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8-9=*

Zawodowy kierowca, 2017-10-13 godz. 21:35
Bardzo łatwo oceniać stronę sprawcy w danym wypadku. Najłatwiej jest być jednostronnym i stawać w obronie jednej z barykad. Jestem osobą która niestety brała udział w podobnym zderzeniu. Jeździłem jako zawodowy kierowca przez kilkanaście lat. Widziałem wiele wypadków na drogach krajowych i zagranicznych. Na początku myslałem tak samo jak Pani poniżej, że to przecież oczywiste ze sprawcy wypadków to albo alkoholicy i narkomani albo bezmyślne barany. Myślałem tak dopóki mnie samego taka tragedia nie spotkała. Najgorsza nie jest strata prawa jazdy, posady, jakiegoś podjazdu, kosztów materialnych tylko świadomość że zrobiło się coś czego NIGDY nie miało się zamiaru zrobić. Coś czego nie da się odwrócić. Jedyne o czym myślałem to o człowieku którego potracilem, co się z nim dzieje jak mogę mu pomóc. Niczego mi nie powiedziano. Traktowano mnie jak gorzej niż trendowatego a chciałem tylko jak człowiek najzwyczajniej w świecie przeprosić i wyznać co czuje tej osobie. Nie bronie nikogo kto popełnił jakiś wypadek na drodze. Karę trzeba ponieść za wszystko. Ale brak wam wszystkim wyobraźni jeśli myślicie ze w ułamku sekundy można zahamować gdy znikąd wylaniaja się postacie. Ja jechałem w nocy i żałuję ze brałem nocne kursy jako zmiany w pracy. Mało osób wie co to znaczy zrobić coś czego nie chciało się zrobić drugiemu człowiekowi zwłaszcza na drodze. Piszcie co chcecie ale ja nie bawie się jak dziecko w gdybanie co by było gdybym zahamowal lub jechałem inna drogą. Stało się. Potracilem na pasach przechodnia 3 lata temu a widmo tego zdarzenia snuje się za mną do dzisiaj. Rzadko bywam w Wiśle ale jeśli dobrze myślę o pasach na których to zdarzenie, tak skrzętnie opisywane przez was się zdarzyło to musi być jedno przejęcie w centrum Wisły. Dobry Bóg musiałby zainwestować w światła na tym przejściu bo widać ze urzędu nie stać z tego co wiadomo. Kilka razy tylko byłem w Wiśle i to w nocy przejazdami kursowalem. Ale zawsze unikalem tych pasów jak burzy bo są idiotyczne a wręcz ironicznie śmieją się z nas jako przechodniów, zapewniają "bezpieczne" przejęcie po jezdni dwukierunkowej w tym jednej z dwoma pasami ruchu? Ciekawy jestem w którym miejscu. Oświetlenie takie jak na koncercie Slipknota czyli żadne, ciemno jak na grubie u sztygara. Taka jest rzeczywistość. Współczuję wszystkim , poszkodowanym i sprawcy. Bóg i jego duch przenajswiętszy z wami wszystkimi niech jest.
Znajoma poszkodowanych, 2017-10-13 godz. 14:26
Ten koleś wogóle nie hamował zatrzymał się za pasami i nic Go nie usprawiedliwia powinien zwolnic przed pasami a Ty nelly161 jakby sie Tobie to zdarzylo inaczej bys pisal.
nelly161, 2017-10-12 godz. 20:15
Ludzie opanujcie się ,nie wiecie jaka była przyczyna,może zasłabł bądź była zła widoczność?? Spójrzcie na warunki pogodowe,może był zmęczony ,lub jest poważnie chory?! Specjalnie tego nie zrobił ! Każdemu się to może zdarzyć wtedy tez będziecie chcieli zrozumienia.
Gość, 2017-10-11 godz. 15:50
Proszę o kontakt z kimś z rodziny osób poszkodowanych na e-mail : kamil308@vp.pl
kierowca, 2017-10-10 godz. 09:49
Potwierdzam opinie poprzednika,szczególnie to lustro na Oazie przy Euro.Jest xle ustawione,jakzobaczysz w nim nadjeżdżające auto to praktycznie ono jest na mostku przy balustradzie a to nie pozwoli na bezpieczny wyjazd.
bywalec, 2017-10-09 godz. 13:48
Generalnie w Wiśle wszystko jest nastawione na oszczędności. Oszczędne oświetlenie przejść dla pieszych, oszczędne lustereczka, przy wyjazdach na drogę 941, czyli na główną, które nie spełniają swoich funkcji i mogą służyć , co najwyżej do przeglądania. Np. wyjazd z parkingu spod Euro na Oazie - w lustereczku niewiele widać , a balustrada na mostku, po lewej ma Pionowe tralki, które prawie całkowicie zasłaniają pojazdy nadjeżdżające z lewej. Do Wisły przyjeżdżają ludzie na wypoczynek i być może zachowują się nieco swobodniej, ale trzeba zrobić wszystko , aby zapewnić im bezpieczeństwo.
Wiślan, 2017-10-09 godz. 09:19
Wyrazy współczucia....
gosc, 2017-10-08 godz. 22:54
Tak sie składa że to moja córka i zięc i nie wiecie co my czujemy jezdrząc co dziennie do jednego dziecka do Cieszyna a do drugiego do Bielska ,oboje sa kierowcami a ten co ich potrącił nawet nie hamował za dwa dni maja 2 rocznice ślubu
grabowska, 2017-10-08 godz. 16:52
Kogoś z rodziny Potrąconych osób w tym wypadku bardzo proszę o kontakt na e-mail : karolina.grabowska12@gazeta.pl
Gosc, 2017-10-08 godz. 01:01
Kierowca przez "J", jeśli trzeba zahamować nagle przed samymi pasami z 50 km/h to nawet taka prędkość nie jest mała. A czemu trzeba tak zahamować? Bo kierowca na przeciwnym pasie miał gdzieś pieszych, którzy chcieli przejść a mi sie udało przewidzieć, że może ktoś iść, dostrzegłem i dohamowalem. A gdyby oni mieli gdzieś czy ja się zatrzymam i ja tez bym był kiepskim czy nie myslacym i egoistycznym kierowcą w takim razie nie hamujac na abs z pedalem w podlodze przejeżdżam ich. Jadąc 50 km/h przez miasto i pilnując licznika wcale nie jesteś idealnym kierowcą. Dużo przed Tobą, jeszcze nie hamuj nagle bez sygnalizacji co chcesz zrobić, nie blokuj innych np. Przy zjeździe na parking i nie trab na innych w korku jak chcą się włączyć do ruchu tylko im to umozliw a dobro się wraca no i na pasach też zacznij ludzi puszczać. Pozdrawiam Zawodowych Kierowców.OK, zamknij