25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

13°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 73%
  • Wiatr:płn 3km/h

jutro: 17°pojutrze: 18°13°
artykul,wozniki_mlodzi_kreatywni_ekolodzy,55451.htmlwozniki_mlodzi_kreatywni_ekolodzy

Kultura i rozrywka

2017-05-18 22:15 (Komentarze: 2)      

Woźniki: Młodzi kreatywni ekolodzy


Żadnej z drużyn nie zabrakło pomysłowości i talentu, każda równie pieczołowicie przygotowała się do rywalizacji, ale wygrać mogła tylko jedna – najlepsza z najlepszych. Komu w tym roku przypadły w udziale najwyższe laury?

W Szkole Podstawowej w Woźnikach odbyła się czwarta edycja Ekologicznej Olimpiady Kreatywności. Jej tematem przewodnim były rośliny chronione występujące na terenie tomickiej gminy. W zawodach wzięli udział zawodnicy z podstawówek w Bachowicach, Radoczy, Tomicach, Witanowicach i Woźnikach. Pierwsza część współzawodnictwa, pod hasłem „Wyzwanie na już”, polegała na zbudowaniu mechanizmu wypuszczającego piłki oraz łapiącej je struktury. Aby nie było zbyt łatwo, uczestnicy dysponowali bardzo krótkim czasem i niedostatkiem materiałów, wśród których znalazły się między innymi mieszadełka do kawy, patyczki do uszu, wyciory do fajek, plastikowe widelce i spinacze do papieru. Do drugiej części rywalizacji drużyny przygotowywały się kilka miesięcy. Musiały zaprezentować na scenie historię detektywistyczną poświęconą niebezpieczeństwom czyhającym na rośliny chronione, a także samodzielnie zaprojektowane i wykonane z surowców wtórnych urządzenie służące do ich ochrony. Najwięcej punktów za obydwa zadania uzyskał team gospodarzy, czyli Zielone Ludki. Zwycięzcy zdobyli w nagrodę statuetkę i medale zaprojektowane przez tomickiego artystę, a zarazem nauczyciela w Szkole Podstawowej w Woźnikach – Grzegorza Giermka.

Rywalizacji przyglądali się uczniowie i nauczyciele woźnickiej podstawówki oraz wielu gości, wśród których znalazła się delegacja z partnerskiej placówki - Szent Imre Katolikus Óvoda és Általános Iskola (Katolickiego Przedszkola i Szkoły Podstawowej imienia św. Emeryka) w Kecskemét na Węgrzech. Jej dyrektor Zsolt Papp zapowiada, że w przyszłym roku w olimpiadzie weźmie też udział węgierska drużyna. 

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

eda

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+5=*

bardzo ładnie, 2017-05-19 godz. 19:28
Fajnie jest mieć informacje gminne poza gminą. Wystarczy "gotowiec" przywołać"wklej", podpisać "źródło:" i po kłopocie. Po co się śpieszyć i męczyć z informacją od siebie w gminie. Jeśli czegoś się nie pokaże przecież nie widać czegoś czego nie pokazano. A pośpiech? dobry jest przy łapaniu pcheł.
bardzo ładnie, 2017-05-19 godz. 08:01
Dobrze, że jest portal poza gminą bo można się z niego dowiedzieć jak rywalizowano w Woźnikach a także, że przyjechał do Woźnik ktoś ze szkoły z Węgier. Jeśli partnerska placówka - partnerów szczególnie zagranicznych umieszcza się na gminnej stronie internetowej. Niby jest już taka wcześniej na Ukrainie ale też nie widać.
OK, zamknij