25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

12°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 74%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°13°
artykul,wozniki_ogrod_pelen_niespodzianek,55386.htmlwozniki_ogrod_pelen_niespodzianek

Wkrótce

2017-05-16 21:30 (Komentarze: 0)      

Woźniki: Ogród pełen niespodzianek


Już niebawem w Woźnikach nastąpi uroczyste otwarcie wyjątkowego miejsca – ogrodu doświadczeń ze ścieżką sensoryczną. Powstaje on przy tamtejszej Szkole Podstawowej z inicjatywy pracowników firmy ze Spytkowic, która produkuje pasze dla zwierząt. W jego tworzeniu pomagają nauczyciele i rodzice uczniów.

Ogród ma służyć dzieciom do przeprowadzania ciekawych eksperymentów na łonie natury. Ważnym jego elementem jest ścieżka sensoryczna, która nie tylko zapewni uczniom rozrywkę, ale i zadba o prawidłowy rozwój motoryki, równowagi i koordynacji ruchowej. Pobudzi także wrażenia i wyobraźnię dotykową. - Ogród doświadczeń pozwala na poznawanie zmysłami otaczającego świata. Przechodząc całą ścieżkę, dzieci zaznajomią się z różnymi strukturami materiałów ekologicznych – szyszkami, korą, kamieniami. Najmłodsi poznają również właściwości wody, będą obserwować pogodę, rozpoznawać rośliny i zwierzęta. Na zielonych lekcjach przyrody będą przeprowadzać różne eksperymenty i obserwacje – informuje Ewelina Wardęga, pracownica firmy, która sfinansowała przedsięwzięcie.

W ogrodzie znajdą się również inne atrakcje, między innymi dendrofon, stacja meteorologiczna, zegar słoneczny, koło fortuny, wieża liczb, wiata ze stołami do gier przyrodniczych (wyposażona w sprzęt laboratoryjny). Zaprojektował go przyrodnik i artysta z Tomic - Grzegorz Giermek, którego wystawa prac uświetni uroczyste otwarcie ogrodu. Odbędzie się ono 3 czerwca o 14.00. Organizatorzy zapowiadają moc atrakcji dla dzieci i dorosłych - gry i zabawy, warsztaty przyrodnicze, eksperymenty naukowe, a także pokazy Ochotniczej Straży Pożarnej z Woźnik i mnóstwo smakołyków przygotowanych przez miejscowe Koło Gospodyń Wiejskich. 

eda

Powiaty: Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6-1=*

OK, zamknij