20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

18°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 51%
  • Wiatr:zach 10km/h

jutro: 27°13°pojutrze: 28°16°
artykul,wozniki_wioski_walczyly_o_puchar,65395.htmlwozniki_wioski_walczyly_o_puchar

Kultura i rozrywka

2018-06-11 21:47 (Komentarze: 5)      

Woźniki: Wioski walczyły o puchar


W powietrzu fruwały surowe jajka i worek z sianem, zawodnicy zmagali się z potężną oponą i mokrymi pieluchami, a publiczność czasem głośno ich dopingowała, zaś innym razem… zwijała się ze śmiechu. Turniej Wsi Gminy Tomice znów zapewnił mnóstwo rozrywki zarówno startującym drużynom, jak i obserwującym rywalizację widzom.

Impreza ma korzenie w zawodach, o których ostatni zapis pochodzi sprzed 31 lat. Gdy w ubiegłym roku została reaktywowana, spotkała się z tak dużym zainteresowaniem, że musiała na dobre wrócić do kalendarza gminnych wydarzeń. Ponieważ dwanaście miesięcy temu laur zwycięzcy przypadł w udziale ekipie z Woźnik, ta wieś została gospodarzem tegorocznej edycji. Sześć drużyn zmierzyło się na tamtejszym boisku w dziesięciu konkurencjach, które wymagały niemałej szybkości, zręczności, a czasem nawet siły. Zawodnicy rywalizowali między innymi w narciarstwie na trawie i nietypowych rodzajach slalomu, rozwieszaniu na czas mokrych pieluch, przerzucaniu opony od traktora, przeciąganiu liny. Była też konkurencja pod nazwą spacer hurtownika, polegająca na tym, że uczestnicy próbowali w ciągu siedmiu minut pokonać jak najdłuższą trasę, idąc po pięciu skrzynkach, które musieli przekładać bez dotykania stopami trawy. W innej rywalizacji zawodnik rzucał surowym jajkiem do partnera z drużyny, a ten starał się je złapać w taki sposób, by nie pękło. Oczywiście niejedno rozbiło się na murawie. Mierzeniem czasów i odległości zajmowali się strażacy z doświadczeniem sędziowskim zdobytym w poważnych międzynarodowych zawodach Firefighter Combat Challenge. Najlepszy okazał się team z Radoczy, który zdobył 57 punktów. Na drugim miejscu uplasowała się Lgota (48 punktów), a na trzecim Zygodowice (46 punktów).

Zawody trwały prawie 4 godziny, toteż trudno byłoby kibicować zawodnikom, gdyby nie można było się w trakcie posilić. O podniebienia i żołądki zebranych zatroszczyły się panie ze Stowarzyszenia Wioski Naszych Marzeń. Natomiast obiad dla drużyn przygotowało Koło Gospodyń Wiejskich w Woźnikach. Turniej zorganizował Ośrodek Kultury Gminy Tomice.

Autorką fotoreportażu jest Edyta Łepkowska.

 

 

eda

Powiaty: Wadowice

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
9-6=*

F. S., 2018-06-12 godz. 11:05
A tak coś merytorycznie sąsiad ? bo z wysmiewania to już dałeś się poznać.
sąsiad, 2018-06-12 godz. 09:00
F.S. powrócił :):):)
F. S., 2018-06-12 godz. 07:54
Impreza o rodowodzie „komunistycznym”, złe się dziś kojarząca z tytułu możliwego do przerobienia stosownie do słusznych czasów.
F. S., 2018-06-12 godz. 06:38
W gminie nie ma kalendarza gminnych wydarzeń, był w poprzedniej kadencji na krótko.
F. S., 2018-06-12 godz. 06:12
Fajna impreza ale bez regulaminu. Jeśli odbywa się drugi raz - nie wypada.
OK, zamknij