25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

18°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 54%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°14°
artykul,wszystko_w_rodzinie_teatr_polski_zaprasza_na_premiere,51515.htmlwszystko_w_rodzinie_teatr_polski_zaprasza_na_premiere

Kultura i rozrywka

2017-01-04 19:10 (Komentarze: 0)      

Wszystko w rodzinie. Teatr Polski zaprasza na premierę


6 stycznia Teatr Polski w Bielsku-Białej zaprasza na kolejną premierę (Duża Scena). Będzie to farsa "Wszystko w rodzinie" autorstwa Raya Cooneya.

W szpitalu świętego Andrzeja w Londynie trwają przygotowania do świątecznego przedstawienia dla pacjentów. Jednocześnie odbywa się tam zjazd neurologów. Jakby tego było mało, jeden z lekarzy dowiaduje się, że do szpitala przyjedzie niedługo jego nieślubny, dorosły już syn, o którego istnieniu nie miał pojęcia... Więcej nie zdradzimy, aby nie psuć zabawy.

Sztukę przełożyła na język polski Elżbieta Woźniak. Reżyserią i opracowaniem muzycznym zajął się Witold Mazurkiewicz. O scenografię zadbał Tomasz Tobys, a o kostiumy Małgorzata Jankowska.

W spektaklu grają: Grzegorz Sikora, Piotr Gajos, Adam Myrczek, Marta Gzowska-Sawicka, Kazimierz Czapla, Anita Jancia, Barbara Guzińska, Mateusz Wojtasiński, Maria Suprun, Jerzy Dziedzic, Aleksander Pestyk i Jadwiga Grygierczyk.

Ray Cooney to angielski aktor, reżyser, producent teatralny i dramatopisarz. Widzowie znają go m.in. ze spektakli "Mayday" oraz "Mayday 2".

Autorką fotoreportażu z przedpremierowej próby jest Beata Stekla.

 

 

best

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-9=*

OK, zamknij