22 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Maria, Cezary, Tymoteusz, Zygfryd

15°
Bielsko-Biała
22.08.2018
  • Wilgotność: 61%
  • Wiatr:wsch 4km/h

jutro: 30°19°pojutrze: 28°16°
artykul,wysmiewany_prymus_wysyla_rakiety_w_kosmos,64460.htmlwysmiewany_prymus_wysyla_rakiety_w_kosmos

Wydarzenia

2018-05-07 13:23 (Komentarze: 14)      

Wyśmiewany prymus wysyła rakiety w kosmos


Ten się śmieje, kto się śmieje ostatni! Wyśmiewani w „memach” matematyczni prymusi, bohaterowie fotografii wykonanej w Zwardoniu, są dziś prawdziwymi ludźmi sukcesu, a jeden z nich pomaga miliarderowi Elonowi Muskowi wysyłać rakiety w kosmos!

Przez dwanaście lat w Domu Wczasowym „Zgoda” w Zwardoniu - dziś jest to Agroturystyka „Zgoda” - odbywał się letni obóz naukowy olimpiady matematycznej. Jak opowiada Anna Fiedor, właścicielka ośrodka, najlepsi młodzi matematycy z całej Polski przygotowywali się tu do międzynarodowej olimpiady. - Megamózgi! Wielu z nich osiągnęło wspaniałe sukcesy. Ale chłopcy nie tylko się uczyli, grali w piłkę, chodzili po górach. Bardzo miło wspominamy te obozy, prowadzone przez szefa matematycznej olimpiady - wspomina.

Prawdopodobnie w 1998 roku w „Zgodzie” zrobiono niby zwykłe zdjęcie. Niby, bo po kilkunastu latach stało się niebywale popularne, choć żadnych fajerwerków na nim nie było. Przedstawia czterech młodych matematyków siedzących za stołem. Z dzisiejszej perspektywy mają niemodne już swetry i okulary korekcyjne. Fotografia w ostatnich latach krążyła w Internecie jako tzw. mem, czyli śmieszny obrazek z podpisami na przykład pod hasłem „Szalona impreza informatyków” czy „Party hard”. Internauci doklejali do niej chmurki z napisami lub po prostu podpisy. Niektóre były śmieszne, inne nieśmieszne, a jeszcze inne wręcz żenujące. Generalnie - bezlitośnie wyśmiewano młodych ludzi. Szydzono z ich wyglądu i tego, że rzekomo są „nolifami”, czyli zajmują się komputerami, nie prowadzą normalnego życia i nie mają szans na poznanie dziewczyny.

Wszystkim tym prześmiewcom z pewnością zrzedły miny, gdy dowiedzieli się, co po dwudziestu latach porabiają ci młodzi utalentowani matematycy. Otóż, jeden pracuje w międzynarodowej firmie programistycznej, a drugi jest wykładowcą w Montrealu. Najbardziej rozpoznawalny jest Tomasz Czajka (na zdjęciu bez okularów), który pracował w gigancie Google, a ostatnio w firmie najbardziej znanego obecnie miliardera i założyciela Tesli - Elona Muska. Miał swój udział w programie SpaceX i wystrzeleniu w kosmos rakiety Falcon Heavy z kabrioletem marki Tesla na pokładzie.

Z sukcesu swoich młodych gości cieszy się właścicielka Agroturystyki „Zgoda”. I na tym przykładzie radzi, by nie oceniać książki po okładce.

mk

Powiaty: Żywiec

Zobacz zdjęcia


Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3+5=*

Macho, 2018-05-16 godz. 11:59
Bez softu który powstaje na moim komputerze z fabryki nie wyjedzie żaden Mercedes Viano/Vito/V-Klasse. Ponad 100.000 szt. rocznie. Gość w SpaceX jest pionkiem. Ja jestem elementem krytycznym.
cba, 2018-05-14 godz. 06:05
i tak dalej nerdem zostanie
sic!, 2018-05-12 godz. 15:14
No i co z tego, że tacy światowi - ciągle mają 6 GB panienek. Lepiej przecież ciągle siedzieć na necie i popijać piwko jako Członek Narodowej Loży Szyderców - drwić ze wszystkich, a samemu nie przedstawiać nic,
gdzie problem, 2018-05-08 godz. 18:26
A jeszcze bardziej, Śmieszek, to nieważne, że jedni latają w kosmos a inni są przyziemni. Można i tu i tu czuć się dobrze. Tak jak chce się czuć dobrze z historią i Anna Fiodor. Mężczyzna, kobieta - jeden ludź. Środek oprócz początku i końca też ważny dla ludzia mimo, że klasyk tego nie uwzględnił.
Śmieszek, 2018-05-08 godz. 17:35
Nieważne jak mężczyzna zaczyna, ale ważne jak kończy :)
gdzie problem, 2018-05-08 godz. 07:43
Czwarty niekoniecznie musiał trafić na firmament. Bo jest jeszcze coś takiego, że nie wystarczy mieć ponadprzeciętne zdolności ale musi być to poparte konsekwentną pracą, organizacją, wsparciem od strony domu. Wiem coś o tym bo mam w domu (teraz już poza domem) prymusa, który zrobił podobny skok jak trzech ze zdjęcia. Ale ile to kosztowało pracy, wyrzeczeń - nigdy nie pojmą łatwo oceniający. Znajdziesz się wśród elity i nie ma zmiłuj się, musisz tyrać nie licząc czasu. Samo nie przychodzi.
JA, 2018-05-08 godz. 07:09
Brawo "WY"
czytelnik, 2018-05-07 godz. 23:36
O czwartym nie ma pewnych informacji.
rekum, 2018-05-07 godz. 22:45
Do PiS -u wstąpił ;- ).
rewe, 2018-05-07 godz. 22:42
"...jeden pracuje w międzynarodowej firmie programistycznej, a drugi jest wykładowcą w Montrealu. Najbardziej rozpoznawalny jest Tomasz Czajka (na zdjęciu bez okularów), który pracował w gigancie Google .." a co porabia czwarty ?OK, zamknij