25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

12°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 74%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°13°
artykul,z_peletonem_po_przygode,52828.htmlz_peletonem_po_przygode

Sport

2017-02-15 11:06 (Komentarze: 1)      

Z "Peletonem" po przygodę


Na rowerach zwiedzili nie tylko Polskę ale niemal całą Europę, dotarli nawet na najbardziej wysunięty północny kraniec Starego Kontynentu - Nordkapp. Obecnie zapraszają do współpracy wszystkich pasjonatów kolarstwa szosowego. 

O grupie przyjaciół wspólnie jeżdżących na dalekie rowerowe wyprawy a także uczestniczących w super maratonach rowerowych (między innymi z Przemyśla do Szczecina; 1008 km w 49 godzin) po raz pierwszy świat usłyszał w 2014 roku, gdy 1400 km trasę prowadzącą z Wadowic przez Alpy do Watykanu pokonali w cztery doby. - Wówczas po raz pierwszy pojawił się pomysł, by sformalizować nasze działania - opowiada Artur Byrski, szef świeżo utworzonego Klubu Kolarskiego Peleton Wadowice. - Plany spełzły na niczym z dwóch powodów. Każdy z nas miał mnóstwo obowiązków pozasportowych, a żadne z działających wówczas w okolicy stowarzyszeń nie było zainteresowane współpracą z nami.

Sytuacja zmieniła się po utworzeniu w Witanowicach Stowarzyszenia „Blisko Skawy”. Wioska przed kilkoma dekadami słynęła nie tylko z doskonałych szosowców, ale także z organizacji prestiżowych kolarskich wyścigów w których uczestniczyły ówczesne sławy, między innymi Stanisław Gazda i Jan Magiera. - Wzięcie pod skrzydła szosowców było naturalną koleją rzeczy - informuje Zbigniew Kwaśny, prezes Stowarzyszenia „Blisko Skawy”. - Organizujemy różnorodne formy rekreacji, jednakże w społeczeństwie jesteśmy rozpoznawalni głównie za sprawą sekcji piłki nożnej dziewcząt. Kolarstwo jest naszą kolejną wyczynową dyscypliną.

Klub Kolarski Peleton Wadowice wspólnie z Arturem Byrskim założyli Bogusław Porzuczek, Janusz Cepcer, Filip Pasternak i Robert Tatar. - Chcemy nie tylko propagować i zachęcać mieszkańców powiatu wadowickiego do uprawiania kolarstwa szosowego, ale także organizować dalekie wyprawy rowerowe i kolarskie maratony - opowiadają. - W tym roku w ramach obchodów jubileuszu 700-lecia Witanowic zorganizujemy rodzinny rajd rowerowy. Najważniejszym celem na przyszły sezon jest zorganizowanie maratonu rowerowego. Mamy w okolicy piękne, a przy tym wymagające kolarskie trasy. Zaprosimy zawodników z całej Polski - zapowiadają szosowcy, dodając, że plany startowe na obecny rok obejmują między innymi Road Maraton Rajcza Tour, Pierścień 1000 Jezior, Tour de Pologne dla amatorów i Maraton Rowerowy dookoła Polski.      

 

szpil

Powiaty: Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-2=*

marianno, 2017-02-19 godz. 14:53
Warto pedałować. Ważne, żeby nie byli nastawieni tylko na ,,wyczynowców''. Mam nadzieję, iż osoby takie jak ja po 40 jeżdżące w wolnej chwili po pracy w ciągu roku około 3000 km również znajdą u Was miejsce. Pozdrawiam
OK, zamknij