18 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Marek, Elżbieta, Paula,

17°
Bielsko-Biała
03.01.2018
  • Wilgotność: 0%
  • Wiatr: 0km/h

jutro: pojutrze: 
artykul,z_samochodow_do_pociagow,59255.htmlz_samochodow_do_pociagow

Wydarzenia

2017-10-12 14:24 (Komentarze: 0)      

Z samochodów do pociągów


Hotel „Glob” i zaniedbany teren wokół to widok, który już niedługo przejdzie do historii. Decyzją Zarządu Województwa Małopolskiego miasto Oświęcim pozyskało 14,3 mln zł na budowę w tym miejscu wielopoziomowego parkingu typu Park and Ride.

Inwestycja planowana jest w latach 2018-2019. Będzie wiązała się nie tylko z wyburzeniem byłego hotelu „Glob”, ale też przebudową ul. Powstańców Śląskich. Park and Ride pełnić będzie funkcję węzła przesiadkowego w kierunku Krakowa, Katowic czy Czechowic - Dziedzic, ułatwiającego mieszkańcom Oświęcimia oraz okolicznych miejscowości korzystanie z transportu kolejowego. Nowoczesny i funkcjonalny parking będzie posiadał cztery kondygnacje z ciekawą elewacją, gdzie powstaną stanowiska postojowe dla 300 samochodów, miejsca dla rowerów, skuterów i motocykli.

Na parkingu będzie obowiązywała komunikacja w układzie „split levels”, z jednokierunkowym ruchem pojazdów i systemem dwóch podwójnych pochylni, do jazdy w górę i do jazdy w dół. Na parterze zaprojektowano miejsca dla osób niepełnosprawnych, miejsca ładowania samochodów elektrycznych oraz miejsca na rowery. Ponadto znajdować się tam będą toalety dla klientów, pomieszczenia obsługi parkingu wraz z częścią socjalną i sanitarną oraz pomieszczenia techniczne.  W obrębie pochylni wyjazdowych i zjazdowych usytuowane zostaną klatki schodowe i windy, dostępne z każdego poziomu. Wjazd na parking będzie od ul. Powstańców Śląskich, poprzez dwa nowe zjazdy. Dodatkowo zmieniona zostanie organizacja ruchu. Wydzielone zostaną 3 pasy ruchu,w tym pas do lewoskrętu na parking Park and Ride i PKP oraz wybudowane zostaną wysepki. Przebudowy wymagać będzie również zjazd na teren parkingu dworca kolejowego. Wyjazd z parkingu Park and Ride i PKP stanowić będzie jedynie prawoskręt, a pobliskie rondo umożliwiać będzie nawrócenie.

 

wojcio

Powiaty: Oświęcim

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-6=*

OK, zamknij