19 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bolesław, Jan, Borysław, Julian

17°
Bielsko-Biała
19.08.2018
  • Wilgotność: 60%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 29°16°pojutrze: 26°13°
artykul,zadzwon_do_zus-u_moze_bedziesz_mial_wyzsza_emeryture,66677.htmlzadzwon_do_zus-u_moze_bedziesz_mial_wyzsza_emeryture

Wydarzenia

2018-08-09 13:44 (Komentarze: 0)      

Zadzwoń do ZUS-u. Może będziesz miał wyższą emeryturę


W piątek, 10 sierpnia, od 10.00 do 13.00, pod specjalnie uruchomionym numerem telefonu 33-825-22-33 będą dyżurować eksperci bielskiego ZUS-u, którzy odpowiedzą na pytania dotyczące przyszłej emerytury, składek na koncie i podwyższenia świadczenia.

- Jeśli otrzymałeś list z ZUS-u z prognozą przyszłej emerytury i chciałbyś wiedzieć jak została wyliczona, a może interesuje cię, co możesz zrobić, by podwyższyć swoje przyszłe świadczenie skorzystaj z dyżuru telefonicznego ZUS-u - zachęca Beata Kopczyńska, regionalny rzecznik prasowy ZUS województwa śląskiego.

Ponad 19 milionów osób otrzyma do końca sierpnia list z informacją o stanie konta ubezpieczonego w ZUS-ie. W województwie śląskim trafi on do blisko 2,4 mln osób. Jak tłumaczą w Zakładzie, warto uważnie go przeczytać. Znajdziemy w nim informacje o sumie składek na naszym koncie emerytalnym oraz wyliczenie prognozowanej emerytury. Kwoty umieszczone w przesyłkach niektórych ubezpieczonych zdziwiły, bo wyliczone przyszłe świadczenie okazało się niższe, niż to podane w zeszłym roku. Zmiana spowodowana jest innym sposobem liczenia. ZUS wcześniej brał pod uwagę wyższy powszechny wiek emerytalny, który wówczas obowiązywał. Teraz jest on niższy: 60 lat dla kobiet, 65 lat dla mężczyzn. To także ma wpływ na zwiększeniem długości pobierania emerytury. Stąd też i inne wyliczenie. - Trzeba wziąć pod uwagę przede wszystkim to, że jest to prognozowana kwota emerytury. Nie należy się do niej przywiązywać. Wyliczenia nie uwzględniają takich zmiennych jak wzrost zarobków, który następuje wraz z rozwojem kariery zawodowej. Ostatecznie to od każdego ubezpieczonego zależy, jaki będzie efekt jego aktywności zawodowej, dlatego już teraz warto wiedzieć, co ma wpływ na wysokość emerytury i co zrobić, by nasze przyszłe świadczenie było wyższe - mówi Beata Kopczyńska.

mk

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+4=*

OK, zamknij