21 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Franciszek, Franciszka, Joanna, Pius

21°
Bielsko-Biała
21.08.2018
  • Wilgotność: 82%
  • Wiatr:płn 1km/h

jutro: 27°16°pojutrze: 30°19°
artykul,zdrowie_bez_granic,18776.htmlzdrowie_bez_granic

Wydarzenia

2014-02-16 07:38 (Komentarze: 0)      

Zdrowie bez granic


Od kilku dni dostępny jest międzynarodowy portal, na którym można znaleźć przydatne informacje dotyczące funkcjonowania służby zdrowia na terenach przygranicznych w Polsce i Republice Czeskiej.

- Celem projektu jest zburzenie bariery informacyjnej w służbie zdrowia oraz zapewnienie lepszego dostępu do informacji. Pragniemy udzielać obywatelom obu krajów bezpłatnych informacji dotyczących możliwości służby zdrowia w sąsiednim państwie, z których będą mogli skorzystać. Chcemy pomóc obywatelowi Polski, przebywającemu na terenie Republiki Czeskiej mającemu problem ze zdrowiem, otrzymać istotne informacje i pomoc w jego ojczystym języku. To odnosi się także do obywatela Republiki Czeskiej przebywającego na terenie Polski - tłumaczy Justyna Samiecova, koordynatorka projektu "Zdrowie bez Granic".

Najważniejszym elementem projektu jest dwujęzyczny portal internetowy medicinewithoutborders.eu, gdzie zamieszczone zostały przydatne informacje dotyczące placówek medycznych działających na terenie Euroregionu Śląska Cieszyńskiego (w bazie jest ich już ponad czterysta), wiadomości o służbie zdrowia w obu krajach, wskazówki co zrobić w przypadku problemów zdrowotnych podczas pobytu za granicą.

Okazją do wymiany swoich doświadczeń związanych ze służbą zdrowia jest również forum. To nie wszystko. W ramach projektu jego pomysłodawcy przeprowadzili również badania ankietowe wśród placówek medycznych, a także pacjentów, które miały dać odpowiedź na pytanie dotyczące potencjału współpracy.

mrc

Powiaty: Bielsko-Biała, Cieszyn, Oświęcim, Sucha Beskidzka, Wadowice, Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+7=*

OK, zamknij