27 kwietnia 2017, imieniny obchodzą: Zyta, Teofil, Felicja, Sergiusz

Bielsko-Biała
27.04.2017
  • Wilgotność: 94%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: pojutrze: 12°
artykul,zlaz_seniorow_w_bystrej,54696.htmlzlaz_seniorow_w_bystrej

Wkrótce

2017-04-20 17:48 (Komentarze: 0)      

Złaz seniorów w Bystrej


Osoby w sile wieku, które lubią aktywnie spędzać czas, mogą wybrać się na I Wiosenny Złaz Seniora, który odbędzie się w środę, 10 maja.

Oddział PTTK „Podbeskidzie” w Bielsku-Białej wraz z bielskim oddziałem Polskiego Związku Emerytów, Rencistów i Inwalidów zapraszają chętnych na wspólne spędzenie czasu w Bystrej. Metą złazu będzie Zajazd pod Źródłem. Organizatorzy proponują trzy trasy dojścia do celu. Osoby, które wybiorą wariant krajoznawczy, zwiedzą (od 9.00) Muzeum Juliana Fałata oraz Izbę Regionalną „Stara Stolarnia”. Ci, którzy zdecydują się na pierwszą z tras pieszych, spotkają się o 8.20 z przewodnikiem w bielskiej Olszówce, a następnie przejdą szlakami żółtym, niebieskim i czerwonym (przez Kozią Górkę). Piechurzy, którzy wystartują o 9.00 sprzed Hotelu na Błoniach w Bielsku-Białej, przespacerują się przez Przełęcz pod Równią, a turyści mający spotkanie z przewodnikiem o 9.15 na przystanku MZK przy Gimnazjum w Bystrej, przejdą przez tę samą przełęcz bez szlaku. Między 11.00 a 12.00 uczestnicy zjedzą na mecie ciepły posiłek. Następnie odbędzie się konkurs wiedzy turystycznej, a później seniorzy biesiadować będą przy dźwiękach kapeli góralskiej.

Osoby indywidualne mogą zapisywać się do 27 kwietnia w biurze bielskiego Oddziału PTTK przy ul. Wzgórze 9 lub w siedzibie PZERI przy ul. Sobieskiego 92. Natomiast zapisy drużyn przyjmowane są tylko w drugiej z wymienionych organizacji do 24 kwietnia.

mn

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
3-8=*

OK, zamknij