18 marca 2018, imieniny obchodzą: Cyryl, Edward, Boguchwała, Narcyz

-6°
Bielsko-Biała
18.03.2018
  • Wilgotność: 70%
  • Wiatr:wsch 11km/h

jutro: -3°-7°pojutrze: -1°-6°
artykul,zwardon_austriacy_przekazali_cudzoziemcow,54687.htmlzwardon_austriacy_przekazali_cudzoziemcow

Na sygnale

2017-04-20 13:10 (Komentarze: 0)      

Zwardoń: Austriacy przekazali cudzoziemców


Wczoraj (19 kwietnia) w Zwardoniu w rejonie byłego przejścia granicznego austriackie służby migracyjne przekazały polskiej Straży Granicznej ośmiu cudzoziemców.

Jak informuje kapitan Katarzyna Walczak, rzecznik prasowy komendanta Śląskiego Oddziału Straży Granicznej w Raciborzu, wśród przekazanych cudzoziemców było siedmioro obywateli Rosji narodowości czeczeńskiej oraz Hindus.

- Obcokrajowcy próbowali uzyskać w Austrii ochronę międzynarodową, ale wcześniej już starali się o taką ochronę lub o pobyt na terytorium Polski. Cudzoziemcy zostali przyjęci przez Straż Graniczną zgodnie z rozporządzeniem unijnym Dublin III oraz innymi umowami międzynarodowymi, w myśl których zostają oni przekazani do kraju, w którym złożyli pierwsze wnioski o ochronę. W trakcie prowadzonych czynności służbowych sześcioro obcokrajowców złożyło pisemne wnioski o udzielenie ochrony międzynarodowej. W związku z tym umieszczeni zostali w strzeżonym ośrodku dla cudzoziemców bądź skierowani do Centralnego Ośrodka Recepcyjnego Urzędu do Spraw Cudzoziemców. Pozostałe dwie osoby nie chciały pozostać w Polsce. Na mocy wydanych przez Straż Graniczną decyzji administracyjnych zostały one zobowiązane do powrotu - tłumaczy kapitan Katarzyna Walczak.

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7-5=*

OK, zamknij