20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

20°
Bielsko-Biała
20.08.2018
  • Wilgotność: 49%
  • Wiatr:zach 7km/h

jutro: 26°13°pojutrze: 27°16°
artykul,zywiec_ostre_slowa,65089.htmlzywiec_ostre_slowa

Wydarzenia

2018-06-10 09:02 (Komentarze: 30)      

Żywiec: Ostre słowa


Zaiskrzyło na linii burmistrz Żywca Antoni Szlagor – poseł Małgorzata Pępek, których relacje od kilku lat są – delikatnie określając - szorstkie. Burmistrz rzucił dość ostre słowa pod adresem posłanki, twierdząc między innymi, że jest przeciwniczką Żywca i Żywiecczyzny! Małgorzata Pępek nie pozostaje mu dłużna...

Ostre słowa ze strony burmistrza padły w czwartek, 24 maja, podczas końcówki sesji Rady Miejskiej w Żywcu, na której nie było poseł Małgorzaty Pępek. Wtedy to na mównicy, w punkcie wolne wnioski, pojawił się Maciej Syjota, mieszkaniec Żywca i były radny miejski. Zapytał burmistrza Antoniego Szlagora, dlaczego nie był obecny na spotkaniu z marszałkiem województwa śląskiego Wojciechem Saługą i wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską, które zorganizowała poseł Małgorzata Pępek.

- Bo nie byłem zaproszony. Gdzie mnie nie zapraszają, tam nie chodzę - odpowiedział burmistrz.

Po chwili stwierdził, że poseł Małgorzata Pępek jest zagorzałą przeciwniczką Żywca i Żywiecczyzny!

- Chciała rozbić Związek Międzygminny ds. Ekologii w Żywcu i namawiała do tego byłego wójta gminy Łękawica Stanisława Baczyńskiego - powiedział.

Ale na tym nie skończył. Dodał, że posłanka, będąc jeszcze wójtem gminy Ślemień, wybudowała tam małą oczyszczalnię ścieków, gdzie - jego zdaniem - są teraz problemy, bo ścieki przedostają się do rzeki. Burmistrz dodał również, że poseł Małgorzata Pępek jako wójt wybudowała w Ślemieniu wodociąg, gdzie woda dużo kosztuje i jest najdroższa w Polsce.

- Poseł kompromituje się, bo chce zostać burmistrzem tego miasta, ale buduje to na populizmie - stwierdził na koniec.

O skomentowanie sytuacji poprosiliśmy poseł Małgorzatę Pępek, która podkreśla, że spotkanie z wicemarszałek Sejmu Małgorzatą Kidawą-Błońską i marszałkiem województwa Wojciechem Saługą było otwarte i każdy mógł na nie przyjść.

- Jestem przeciwniczką złego rządzenia Żywcem, a właśnie populizm charakteryzuje zarządzanie miastem burmistrza Antoniego Szlagora. Chwali się inwestycjami, które inny urząd - czyli marszałkowski - finansuje ze środków własnych lub unijnych, na przykład most solny, amfiteatr, ronda czy obwodnice. Z kolei na nieciekawy Rynek burmistrz wydaje z pieniędzy podatników kilka milionów złotych. Nie ma pomysłu na pozyskanie pieniędzy. Żywiec jest na szarym końcu wśród żywieckich gmin i miast w Polsce w pozyskiwaniu środków unijnych. W tym roku burmistrz chce wyprzedać miejski majątek za 8 milionów złotych, to ogromna skala i zjadanie własnego ogona. Mieszkańcy chcą mieć realny wpływ na ważne dla siebie decyzje Ratusza, a nie ma konsultacji społecznych, budżetu obywatelskiego, jest tylko smog i pośmiewisko z Żywca. Przez szesnaście lat burmistrz obiecywał odmulenie jeziora, ścieżki rowerowe, centrum przesiadkowe, rewitalizację kamienic, likwidację smogu, budowę nowego basenu, hali sportowej, równe chodniki czy rozwiązanie problemów z parkowaniem. Nad Sołą miały powstać miejskie plaże i przystań, a w miejscu, gdzie teraz stoi supermarket Tesco, miał być stadion miejski. Odnośnie programu dla jeziora, czyli szumnej trzeciej fazy Związku Międzygminnego ds. Ekologii, były nawet koncepcje i wizyty studyjne naszych wójtów w Holandii w trzygwiazdkowym hotelu. I co? I nic! Miasto o niesamowitym potencjale stało się takie, jaki jest jego burmistrz - bez pomysłu i prowincjonalne. Królują tu zaniedbania i bylejakość, a mieszkańców ubywa, bo wyjeżdżają, nie mając perspektyw i czym oddychać. Oczyszczalnia w Ślemieniu działa sprawnie i bez zakłóceń. A jeśli chodzi o wodociąg w Ślemieniu, to mój następca miał do wykonania trzy ujęcia wody, ale sobie z tym nie poradził. Co do cen wody, to akurat w Żywcu jest właśnie najdroższa woda na południu Polski - podkreśla poseł Małgorzata Pępek.

 

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
7+1=*

zibi, 2018-08-19 godz. 16:51
GDZIE PĘPEK SIĘ PCHA Z TYM RYJEM ,ZAORAŁA ŚLEMIEŃ DŁUGAMI TERAZ CHCE ZAORAĆ ŻYWIEC JAK CAŁA ZŁODZIEJSKA PLATFORMA ,JECHAĆ ZE ZDEGENEROWANYMI PLATFUSAMI....
0% 0%
Polak, 2018-07-04 godz. 10:16
PO - szkoda słów, PiS - amen w pacierzu; płonne nadzieje że pojawi się coś rozsądnego
stopa, 2018-06-16 godz. 07:57
@Pięta.Dla Pięty również czas się bezpowrotnie skończył !!!
Pięta, 2018-06-14 godz. 20:51
Czas tego pana bezpowrotnie się skończył. Liczę na to, że w wyborach Żywczacy poprą kandydata, który ma pomysły, kontakty i dobre spojrzenie na potrzeby mieszkańców.
oczko, 2018-06-14 godz. 15:12
Wygra,w drugiej turze,ale na cymbałach takich jak on sam !!!
Rudy, 2018-06-14 godz. 14:59
Jeżdżę trochę po Polsce i widzę jak się zmienia. A Żywiec jaki był taki pozostał. Jest gorzej niż było. Dobry gospodarz by do tego nie dopuścił! Wstyd!
karty są już rozdane, 2018-06-13 godz. 22:30
Wygra Bielewicz w drugiej turze....
Yogi, 2018-06-13 godz. 22:26
Trzy siódemki - po wyborach będą same zera !
syjonista, 2018-06-13 godz. 22:24
Musi wyprzedać miejski majątek za 8 milionów złotych bo za 1,5 mln trzeba utrzymać straż wiejską...
żywczak, 2018-06-13 godz. 20:06
Może i wygra ale poparcie spada.... ,OK, zamknij