25 czerwca 2018, imieniny obchodzą: Łucja, Wilhelm, Dorota, Witold

12°
Bielsko-Biała
25.06.2018
  • Wilgotność: 74%
  • Wiatr:płn 4km/h

jutro: 18°pojutrze: 19°13°
artykul,zywiec_po_co_przyjezdzaja_ministrowie_polski_i_slowacji,61671.htmlzywiec_po_co_przyjezdzaja_ministrowie_polski_i_slowacji

Wydarzenia

2018-01-12 20:50 (Komentarze: 12)      

Żywiec: Po co przyjeżdżają ministrowie Polski i Słowacji?


Starostwo Powiatowe w Żywcu poinformowało dzisiaj (12 stycznia) po południu o wizycie w Żywcu polskiego ministra infrastruktury Andrzeja Adamczyka i słowackiego ministra transporty i budownictwa Arpáda Érseka. Po co przyjeżdżają?

Powiatowe władze informują jedynie, że tematem spotkania będzie: podpisanie oświadczenia ministrów i ogłoszenie przetargu na budowę Obejścia Węgierskiej Górki. Z kolei poseł Kazimierz Matuszny (PiS) na swoim portalu społecznościowym napisał, że to spotkanie jest organizowane z jego inicjatywy.

- Wynikiem tego będzie ogłoszenie przetargu na budowę Obejścia Węgierskiej Górki. Więcej informacji w poniedziałek - napisał poseł Kazimierz Matuszny.

Z kolei Ministerstwo Infrastruktury informuje, że minister Andrzej Adamczyk o 16.00 weźmie udział: "w konferencji prasowej w związku z podpisaniem memorandum o współpracy w zakresie najważniejszych inwestycji transportowych na polsko-słowackim pograniczu i skierowaniem do przetargu obwodnicy Węgierskiej Górki w ciągu drogi ekspresowej S-1.

ps

Powiaty: Żywiec

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-5=*

prorok, 2018-01-15 godz. 09:44
Uwierzcie ludzie, zaprawdę powiadam Wam, wszystko jest lepsze od pępka!
Kri_, 2018-01-14 godz. 19:23
do @ kilka "drobiazgów" - i słońce dziś na nieboskłon się wspięło, i ptactwo powietrzne zaświrgoliło, i samochód mi dzis po nocy odpalil - o dzięki ci Pośle Matuszny i PiSie najukochńszy.....
kilka "drobiazgów"..., 2018-01-14 godz. 10:42
Odkąd PiS rządzi w Powiecie Żywieckim - wspierany przez m. in. Pana Kazimierza Matusznego zyskaliśmy m.in.: nowy szpital (w budowie), nowe karetki, najnowocześniejsze centrum diagnostyczne, nowy sprzęt diagnostyczny i ratujący życie. Nowe drogi i nowe chodniki. Remonty istniejących dróg, obiektów mostowych i murów oporowych. Wielomilionowe środki dzięki którym usuwane są skutki powodzi. Poprawiono standardy nauki w placówkach oświatowych i otwarto najnowocześniejsze pracownie naukowe, inne są w trakcie realizacji. W chwili obecnej ogłaszany będzie przetarg na budowę obejścia Węgierskiej Górki. Pomijamy fakt powstania strefy ekonomicznej w Radziechowach, której inicjatorem był Poseł Kazimierz Matuszny.
marek, 2018-01-14 godz. 09:56
Przetarg jeszcze w powijakach a ja już wiem że wygra go firma p Gawła z Węgierskiej Górki.Zapamiętajcie to.
PiS przegra w powiecie ?, 2018-01-14 godz. 08:42
Myślę, że w skali Polski PiS wygra wybory samorządowe, ale na Żywiecczyźnie przegrają z kretesem bo na razie nikomu chyba nie jest lepiej.
Już ja będę na Ciebie głosował...., 2018-01-13 godz. 18:41
Aaaaaaa.... teraz się Kaziu znalazł :). A gdzie był wcześniej ? Jak były porażki to go nie było a teraz no proszę będzie przetarg i jest nasz Kaziu ! Jak to mówią : sukces ma wielu ojców a porażka jest sierotą....
Bleeeeeee, 2018-01-13 godz. 12:59
Ja tam nie wiem, czy do podpisania decyzji o obwodnicy WG trzeba aż dwóch ministrów. I po co ten słowacki, kiedy to najwyraźniej jest polski teren. Słowacy już wybudowali swoją część na własnym terenie, to po co ich minister potrzebny do "naszego przetargu". Oni to będą budować?>!!!!! To napiszcie to wyraźnie. O ile wiem, to do przetargu stają firmy, a do ogłoszenia przetargu potrzebna jest administracja, a nie minister. Aaaaaaaa... lans posła i tyle. Ludzie około 10 kilometrów budowy, a taki szum. za chwile zaproszą Putina, Merkel, oszołoma z USA i innych, by podpisali decyzje o budowie kawałka drogi w Polsce. Ten poseł niech się w łeb stuknie i nie bredzi o swoich beznadziejnych "zasługach". To spotkanie to nic innego jak mydlenie oczu i bicie piany- patrzcie, podziwiajcie, jak my się staramy. A w żywcu pewnie na jakiś czas zablokują drogi, by pajace przejechały.
Bednarz, 2018-01-13 godz. 10:07
Borys nie narzekaj bo to jest tak celowo robione , w modzie są teraz produkty ekologiczne biodegradowalne więc pewnie położyli asfalt który po miesiącu się sam utylizuje hehehe .I jeszcze jedno ta najnowsza technologia budowlana przewiduje , że ten asfalt biodegradowalny należy koniecznie położyć na warstwę błota pośniegowego koniecznie w temperaturze ujemnej hehehehe A tak poważnie, w normalnym kraju ( normalnym pod względem dokładności wykonywania wszelkich inwestycji) np. Niemczech taka firma po jednym dniu pracy została by wyrzucona z placu budowy i wpisana na czarną listę aby w przyszłości nie mogła brać udziału w żadnych przetargach.
Burys, 2018-01-13 godz. 09:58
A w Milówce wczoraj łatali dziury w asfalcie który został położony około miesiąca temu - tylko pogratulować wspaniałej jakości asfaltu. Ciekawe jak będzie ten asfalt wyglądał za rok skoro po kilku dniach od jego położenia zrobiły sie dziury np. na rondzie lub naprzeciwko kościoła. Oto taka nasza codzienna polska byle jakość.
wędkarz, 2018-01-13 godz. 07:39
Problem obwodnicy WG tak nabrzmiał przez lata, że najpierw Pani Szydło w Bielsku zapowiedziała, a teraz minister w Żywcu przyklepuje. Zastanawiam sie tylko, czy od roku 2018 każdy większy przetarg odbywał się będzie z udziałem ministrów? Obwodnicę załatwiła Poseł Pępek.OK, zamknij