16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

15°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 65%
  • Wiatr:zach 0km/h

jutro: 19°16°pojutrze: 20°16°
artykul,koziolek_po_raz_dziewietnasty,5317.htmlkoziolek_po_raz_dziewietnasty

Wydarzenia

2012-10-15 16:41 (Komentarze: 0)      

Koziołek po raz dziewiętnasty


W czwartek, 18 października, w oświęcimskiej Galerii Książki odbędzie się jedno z najważniejszych wydarzeń w kalendarzu bibliotecznych imprez, czyli wręczenie 19 Ogólnopolskiej Nagrody Literackiej imienia Kornela Makuszyńskiego. 

Statuetka „Koziołka” wykonana przez Andrzeja Renesa trafi, jak co roku, do pisarza, który kontynuuje chlubną tradycję pisarską patrona nagrody, pisząc książki przepełnione humorem, ciepłem oraz wiarą w prymat dobra nad złem. 

Spośród 61 zgłoszonych książek, jury wyłoniło 8 nominacji, wśród których znajduje się zwycięski tytuł. Wręczenie nagrody, jak co roku, będzie miało specjalną oprawę: część oficjalną poprzedzą zabawy dla przedszkolaków oraz przedstawienie teatrzyku „Rozwesołek”. 

- Nagroda Literacka to nie tylko jeden dzień jej wręczenia. To cały rok prowadzenia zajęć plastycznych i literackich oraz poranków dla przedszkolaków, podczas których najmłodsi zapoznają się z bohaterami nagrodzonych w minionych latach książek - przypomina Katarzyna Kwiecień, rzecznik prasowy oświęcimskiego Urzędu Miasta. 

W tym roku „owocem” projektu jest książka komiksowa „Nowe przygody Koziołka Matołka w Galerii Książki”, która również zostanie zaprezentowana przed ogłoszeniem werdyktu. 

- Po zakończeniu uroczystej gali czytelnicy będą mieli okazję spotkać się z autorami nagrodzonych książek. Zależy nam, żeby Nagroda Literacka imienia Kornela Makuszyńskiego była nie tylko cennym trofeum na półkach autorów, ale przede wszystkim narzędziem, za pomocą którego promujemy wartościową i dobrą literaturę dla dzieci - dodaje Katarzyna Kwiecień.

łup

Powiaty: Oświęcim

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
4-6=*

OK, zamknij