22 września 2014, imieniny obchodzą: Tomasz, Maurycy, Joachim, Milana

13°
Bielsko-Biała
22.09.2014
  • Wilgotność: 90%
  • Wiatr: 6km/h

jutro: 10°pojutrze: 16°
artykul,50_„bolka_i_lolka”_pod_patronatem_pierwszej_damy,13306.html50_„bolka_i_lolka”_pod_patronatem_pierwszej_damy

Kultura i rozrywka

2013-07-17 14:33 (Komentarze: 0)      

50. „Bolka i Lolka” pod patronatem pierwszej damy


Jesienią minie 50 lat od premiery pierwszej kreskówki z serii „Bolek i Lolek”. Bielskie SFR szykuje huczne obchody półwiecza jednej z najgłośniejszych produkcji studia. Jubileusz objęła honorowym patronatem prezydentowa Anna Komorowska.

Kto z nas nie zna „Bolka i Lolka”? Po raz pierwszy pojawili się na ekranach jesienią 1963 roku. Pierwszy odcinek nosił tytuł „Kusza”, scenariusz i reżyseria były dziełem Władysława Nehrebeckiego. Przez równo pół wieku animowanych bohaterów oglądało nie tylko kilka pokoleń i miliony Polaków. Filmy z ich udziałem pokazywane były w 80 krajach na wszystkich kontynentach, a w sumie obejrzało je ok. miliard widzów.

Z okazji 50. dwóch urwisów, produkujące filmy o ich przygodach Studio Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, planuje zorganizować kilkudniowe święto animacji i filmów rysunkowych. Szczegóły pozostają na razie w tajemnicy. Wiadomo, że obchody planowane są na początek listopada, a w ramach święta odbędą się liczne pokazy filmów, konkursy i inne atrakcje. Organizatorzy wystąpili też do Kancelarii Prezydenta RP o objęcie imprezy patronatem. Kilka dni temu otrzymali odpowiedź - 50. urodziny Bolka i Lolka honorowym patronatem objęła pierwsza dama - Anna Komorowska.

B.M.

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
8+6=*

OK, zamknij