16 lipca 2018, imieniny obchodzą: Eustachy, Maria, Benedykt, Marika

17°
Bielsko-Biała
16.07.2018
  • Wilgotność: 65%
  • Wiatr:zach 0km/h

jutro: 19°16°pojutrze: 20°16°
artykul,tango_z_seniorami_trwa,5966.htmltango_z_seniorami_trwa

Kultura i rozrywka

2012-11-07 10:16 (Komentarze: 1)      

Tango z seniorami trwa!


Stowarzyszenie Tanga Argentyńskiego Bielsko-Buenos Tango odwiedziło kolejny dom pomocy społecznej. Szlachetna, charytatywna inicjatywa bielskich pasjonatów pełnych emocji rytmów tym razem 31 października ogrzała atmosferę w DPS „Samarytanin”.

W zeszłym tygodniu informowaliśmy o pomyśle członków BB Tango, mającym na celu urozmaicenie i ocieplenie monotonii jesieni życia pensjonariuszy tzw. domów spokojnej starości i o pierwszych krokach wprowadzających ten pomysł w życie. Nie minęło zbyt wiele czasu, a Stowarzyszenie BB Tango znów postanowiło zrobić coś wbrew tegorocznej jesienno-zimowej aurze, a nade wszystko przeciwko szarości i monotonii życia ludzi spędzających jesień życia w kolejnym bielskim DPS-ie.

Mieszkańców wyraźnie ożywiły najpierw rozmowy z tancerzami BB Tango, później ich taneczne pokazy, w których seniorzy wzięli czynny udział. Za sprawą melodii tanga część mieszkańców „Samarytanina” jak gdyby pod działaniem czarodziejskiej różdżki odmłodziła się o ładnych parę lat i żwawo ruszyła na parkiet. Na zakończenie jak zawsze przyszedł czas na bisy. Seniorzy zażyczyli sobie jednak - nie jak w innych DPS-ach wcześniej bywało - jakiegoś znanego polskiego szlagieru, a dodatkowej milongi - tańca w rytmie szybszym od tanga, o charakterze skocznym i wesołym.

Co chyba najważniejsze - pod koniec spotkania gorącą atmosferę argentyńskich rytmów dało się dostrzec nie tylko w radości współuczestniczących w tańcu pensjonariuszy, ale także w zachowaniu tych, którym wiek i zdrowie nie pozwoliło już ruszyć „w tany”. To właśnie ich emocje wyrażane oklaskami, uśmiechem, a czasami tylko błyskiem oczu, były chyba najgorętszym podziękowaniem dla organizatorów spotkania.

Warto wspomnieć, że w spotkaniu w DPS-ie „Samarytanin” uczestniczyła też grupka gimnazjalistek wraz z ich opiekunką, które na co dzień pracują społecznie z seniorami. W tym szczególnym i radosnym dniu mogły one wraz z mieszkańcami domu cieszyć uszy i oczy tangiem, a przy tym dać dowód na to jak ta muzyka łączy pokolenia.

B.M.

Powiaty: Bielsko-Biała

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
6+7=*

anna, 2012-11-12 godz. 11:24
Serdecznie dziękuję gazecie Beskidzkiej w imieniu wszystkich pensjonariuszy i tangueros za zainteresowanie naszym projektem " Z seniorami w tango...". Tak żywy przekaz doda nam sił w kontynuowaniu tej pięknej zabawy. Aby nie pozostała jedynie"akcją" a naszym stałym działaniem, następny pokaz już 17 listopada! Zapraszamy wszystkie fundacje i stowarzyszenia aby szły naszym śladem- seniorzy czekają na takie WYDARZENIA! Anna Pietruszewska Stowarzyszenie Bielsko-Buenos Tango
OK, zamknij