20 sierpnia 2018, imieniny obchodzą: Bernard, Samuel, Sobiesław, Sabina

artykul,skoczow_najlepszy_we_frydku-mistku,19924.htmlskoczow_najlepszy_we_frydku-mistku

2014-03-24 11:59 (Komentarze: 0)      

Skoczów najlepszy we Frydku-Mistku


Uczennice Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących w Skoczowie zwyciężyły w międzynarodowych konkursach z języka angielskiego i sudoku, zorganizowanych we Frydku-Mistku w ramach współpracy ze szkołami z Czech, Słowacji i Polski.

W konkursie języka angielskiego wzięły udział trzy uczennice klasy I TR – Dominika Dańska, która zdobyła pierwsze miejsce, Karolina Szymczak, laureatka trzeciego miejsca, a także Natalia Klajmon. Dziewczyny rozwiązywały test z gramatyki, słownictwa i sprawdzający rozumienie ze słuchu, a w dalszej kolejności musiały wykazać się umiejętnością prowadzenia rozmowy w języku angielskim. Do konkursu przygotowywała je nauczycielka Celina Krzempek.

Z kolei w konkursie sudoku skoczowskie Bajerki reprezentowały uczennice klasy I TH – Angelika Śliwka i Izabela Kisiała, których opiekunką była Agnieszka Czermak. Nastolatki pomyślnie przebrnęły przez eliminacje i zakwalifikowały się do etapu głównego, który polegał na rozwiązywaniu bardzo skomplikowanej łamigłówki. Angelika okazała się najlepsza spośród wszystkich, a Izabela wywalczyła trzecie miejsce.

szyk

Powiaty: Cieszyn

Skomentuj

Treść:*
Nick:*
1+5=*

OK, zamknij